موزیک خوان Music Reader
ارزیابی هنرمندان موسیقی از جشنواره مجازی فجر

سیاوش كامكار: انگار در خانه برای خودمان ساز می زنیم!

سیاوش كامكار: انگار در خانه برای خودمان ساز می زنیم!

موزیک خوان: سیاوش کامکار، نوازنده سنتور، آهنگساز در گفت وگویی با ایسنا به پرسش هایی درباره برگزاری این دوره از جشنواره موسیقی فجر که به صورت مجازی برگزار می شود، پاسخ داد. او معتقد می باشد که در این شیوه برگزاری، انگار در خانه برای خودمان ساز می زنیم!


این هنرمند پیش تر هم در دوره های گذشته به همراه گروه های مختلف در جشنواره حضور داشته ولی گروه «ژاو» که او امسال در آن حضور دارد، برای اولین بار در جشنواره شرکت کرده است.
اجرای گروه «ژاو» در اولین روز از جشنواره مجازی موسیقی فجر در دسترس مخاطبان قرار گرفت، در همین راستا با کامکار تماس گرفتیم تا با او درباره این دوره از جشنواره موسیقی فجر صحبتی داشته باشیم.
کامکار به ایسنا اظهار داشت: فضای امسال جشنواره حس و حال خاصی برای ما به همراه نداشت؛ چون به هر حال یک اجرا بود که آنرا انجام دادیم و تنها می توان گفت بدتر بود نه بهتر. البته نبود مخاطبان در سالن سبب شده بود انرژی کمتری به ما منتقل شود؛ برای اینکه طبیعتا اجرا در حضور مردم خیلی بهتر است.
وی در ادامه درباره پیش بینی خود از بازخورد مردم نسبت به اجرائی که در جشنواره ارایه داده اند، اظهار نمود: نوع موسیقی که ما اجرا می نماییم، عامه پسند نیست که انتظار بازخوردهای متفاوتی داشته باشیم؛ برای اینکه همان دسته از مخاطبانی که به تماشای اجراهای حضوری ما می نشستند، می توانند هرگاه که فرصتش را داشتند اجرای مان در جشنواره را نیز ببینند. درواقع انتظارِ داشتن بازخوردهای متفاوت نسبت به اجراهای از پیش ضبط شده، صرف گروه های پاپ است و برای ما تنها به این صورت خواهد بود که چون کلیه اجراها رایگان است شاید کسانی که خرید بلیط برایشان سخت بوده این اجرا را ببینند.
از کامکار سوال کردیم که بهتر نبود تا آنجا که ممکن بود با رعایت پروتکل های بهداشتی، جشنواره را همانند جشنواره فیلم و تئاتر حضوری برگزار می کردند؟ پاسخ داد: همانطور که گفتم، نبود تماشاچی در سالن لطف را از اجرا می گیرد؛ برای اینکه با انرژی که از تماشاچی می گیریم کارمان را با عشق بیشتری انجام می دهیم. به خصوص هنرمندانی که همانند خود من در شهرها و کشورهای مختلف به روی صحنه رفته ایم و همیشه برایمان حائز اهمیت بوده که در هر شهری چه انرژی از تماشاچی می گیریم ولی این امکان در اجرای آنلاین وجود ندارد؛ کما اینکه این اجراها حتی آنلاین هم نیستند و بیشتر انگار در خانه نشسته و برای خودمان ساز می زنیم.
این آهنگساز درباره اینکه آیا بهتر نبود جشنواره به سال آینده موکول می شد؟ اظهار داشت: برگزاری جشنواره موسیقی فجر به خصوص در این شرایط جنبه حمایتی از هنرمندان دارد و همین که برگزار کرده اند کافی است.
او در آخر درباره شرایط کاری خود با شروع کرونا اظهار داشت: بسیاری از برنامه هایم کنسل شد، خیلی از سفرهای خارجی ام را از دست دادم و قرار بود در فستیوال های خیلی خوبی شرکت کنم که همه آنها نیز لغو شدند؛ البته تا حدی اهتمام کردم که به صورت آنلاین برنامه هایم را پیش ببرم.
منبع:

1399/11/30
18:17:38
0.0 / 5
447
تگهای خبر: جشن , جشنواره , خرید , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
موزیک خوان