موزیک خوان Music Reader
با رعایت پروتكل های بهداشتی؛

راه اندازی نمایشگاه فرش دستباف اصفهان

راه اندازی نمایشگاه فرش دستباف اصفهان

موزیک خوان: اصفهان بیست و سومین نمایشگاه فرش دستباف اصفهان قبل از ظهر امروز با حضور مسئولان استانی و کشوری راه اندازی شد.مدیرعامل شرکت نمایشگاه های استان اصفهان امروز (یکشنبه- ۳ اسفند ماه) در حاشیه افتتاح این نمایشگاه در جمع خبرنگاران، اظهار نمود: حالا بیست و سومین نمایشگاه فرش دستباف در حال برگزاری است و در این نمایشگاه، تمام چرخه تولید فرش دستباف همچون صادرات، فروش، طراحان، نقاشان و رنگرزی ها و بافندگان حضور دارند.

علی یارمحمدیان اضافه کرد: این نمایشگاه از سوم تا هشتم اسفند ماه برپاست و بازدیدکنندگان می توانند به صورت تخصصی از آن بازدید نمایند. همین طور هنرمندان استانی و کشوری در این نمایشگاه حضور دارند و فرش های هنری خودرا در معرض دید بازدیدکنندگان قرار می دهند.

وی به تفاوت این نمایشگاه با سالهای گذشته اشاره نمود و اظهار داشت: بیست و سومین نمایشگاه فرش دستباف در محل جدید نمایشگاه بین المللی اصفهان برگزار شده و بازدیدکنندگان از فضای مطلوب و آسایش دمایی به خصوص در وضعیت کرونا بهره مند هستند.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه های استان اصفهان با اعلان اینکه نسبت به سال قبل با افزایش فضای کمی و کیفی نمایشگاه فرش مواجه هستیم، توضیح داد: شرکت های تولیدی و هنرمندان در فضایی بیش از ۱۲ هزار مترمربع در این نمایشگاه حضور دارند و امیدواریم این نمایشگاه به رونق اقتصادی صنعت فرش کمک نماید.

وی اضافه کرد: سال قبل به سبب کمبود فضای نمایشگاهی، حضور مشارکت کنندگان کمتر بود، اما با توجه به این که فضای نمایشگاه جدید اصفهان دو برابر محل قبلی است، علاوه بر افزایش تعداد مشارکت کنندگان، کیفیت برگزاری نمایشگاه هم بیشتر شده است.

یارمحمدیان درباب بازدیدکنندگان نمایشگاه ها به خصوص در وضعیت کرونا، اظهار نمود: نمایشگاه ها با رعایت تمام پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از نرم افزار ماسک برگزار می شود، همین طور به سبب شرایط کرونا تنها بازدیدکنندگان تخصصی در نمایشگاه ها حضور دارند.

وی در پاسخ به سوال ایسنا، درباره برنامه و تقویم نمایشگاه اصفهان برای سال آینده باتوجه به شیوع کرونا، اظهار داشت: تقویم سال ۱۴۰۰ نمایشگاه تدوین شده و حتی قراردادهای این نمایشگاه منعقد شده است و اختتام فروردین ماه اولین نمایشگاه سال ۱۴۰۰ برگزار می شود.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه های استان اصفهان اضافه کرد: باتوجه به شرایط کرونا تا حالا حدود ۴۰ نمایشگاه تخصصی برای سال آینده برنامه ریزی شده است.

به گزارش موزیک خوان به نقل از ایسنا، بیست و سومین نمایشگاه فرش دستباف اصفهان بعنوان یک رویداد هنری و تجاری، در کنار خود میزبان رویدادهای جانبی بسیاری خواهد بود. همچون این رویدادها برگزاری جلسه کمیته فرش دستباف اصفهان با رویکرد توسعه صادرات، بررسی فرصت ها و ظرفیت های صادراتی استان اصفهان در نمایشگاه اکسپو دوبی، برندسازی و افزایش فروش فرش دستباف با تاکید بر ابزارهای نوین، نشست تخصصی کاربرد هنر در ارتباطات و نشست هم اندیشی مشترک صادرکنندگان فرش دستباف و صنایع دستی بشمار می رود که نقش تأثیرگذاری در تبیین نقشه راه حوزه فرش دستباف اصفهان و سراسر کشور ایفا خواهدنمود.

این نمایشگاه با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار می گردد و علاقه مندان به بازدید از آن می توانند از ساعت ۱۰ تا ۱۹ روزهای سوم تا هشتم اسفندماه ۱۳۹۹ به محل دائمی برگزاری نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان واقع در کمربندی شرق، روبروی منطقه روشن دشت مراجعه کنند.

منبع:

1399/12/03
23:33:18
0.0 / 5
662
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲