موزیک خوان Music Reader

اعطای القاب هنری به عكاس های ایرانی از جانب فیاپ

اعطای القاب هنری به عكاس های ایرانی از جانب فیاپ

به گزارش موزیک خوان فدراسیون بین المللی هنر عکاسی (فیاپ) به ۱۷ عکاس ایرانی درجه یا القاب هنری اعطا کرد.به گزارش موزیک خوان به نقل از روابط عمومی فیاپ در ایران، به منظور قدردانی از شخصیت های برجسته عکاسی، فدراسیون بین المللی هنر عکاسی (فیاپ) القاب یا درجه های هنری ویژه را به هنرمندان عکاس اعطا می کند که در دوره سال ۲۰۲۰ از ایران سیداحسان مرتضوی لقب EFIAP/b یا هنرمند ممتاز فیاپ (سطح برنز)، وحید بابایی، مهدی زابل عباسی، بابک مهرافشار و علی نجات بخش اصفهانی لقب EFIAP یا هنرمند ممتاز فیاپ را دریافت نمودند.
همچنین زنده یاد محسن محمدخانی، حمید جمشیدیان، طالب حیدری، شهریار دبیری، سعید عبدالهی، مهدی کاظمی بومه، امین مداحیان، آلما منشی باغان، سید شهاب الدین منتظری، احمد محمدتقی شیرازی، فرزین ناظم زاده و امیرحسین هنرور لقب AFIAP یا هنرمند فیاپ را دریافت نمودند.
لقب AFIAP یا «هنرمند فیاپ» نخستین لقبی است که می توان دریافت کرد. این لقب به هنرمندان عکاسی اعطا می شود که کیفیت ها و تکنیک های هنری و تولیدات هنری آنها از راه شرکت در جشنواره های عکاسی بین المللی زیر نظر فیاپ توسط داوران بین المللی در کشورهای مختلف تأیید شده باشد. لقب EFIAP یا «هنرمند ممتاز فیاپ» هم به هنرمندان عکاسی اعطا می شود که غیر از داشتن تکنیک های ممتاز، تعداد مشخصی از عکس هایشان در تعداد زیادی جشنواره بین المللی زیر نظر فیاپ پذیرفته شده باشد. به منظور تقدیر از هنرمندان عکاسی که بعد از دریافت لقب EFIAP فعالانه به شرکت در جشنواره های بین المللی زیر نظر فیاپ ادامه می دهند و به این وسیله با خلق آثار هنری جدید به ارتقا عکاسی کمک می کنند، فیاپ هفت سطح دیگر EFIAP را ایجاد کرده است که EFIAP/b نخستین سطح پس از EFIAP است.
برای دریافت لقب AFIAP تصاویر این نامزد باید در ۱۵ جشنواره بین المللی مختلف زیر نظر فیاپ در ۸ کشور مختلف پذیرفته شده باشد. این نامزد باید حداقل ۴۰ پذیرش با ۱۵ عکس مختلف در جشنواره های بین المللی زیر نظر فیاپ داشته باشد. حداقل ۵ عکس از این ۱۵ عکس، هرکدام باید حداقل در ۳ جشنواره مختلف پذیرفته شده باشند.
برای دریافت لقب EFIAP هنرمند می بایست دارای لقب AFIAP باشد و بر مبنای تاریخ درج شده در دیپلم AFIAP، حداقل یک سال از زمان دریافت لقب AFIAP گذشته باشد. تصاویر این کاندیدا باید حداقل در ۳۰ جشنواره بین المللی مختلف زیر نظر فیاپ، در ۲۰ کشور مختلف پذیرفته شده باشد. این کاندیدا باید حداقل ۲۵۰ پذیرش با ۵۰ عکس مختلف در جشنواره های بین المللی زیر نظر فیاپ داشته باشد. حداقل ۵ عکس از این ۵۰ عکس، هرکدام باید حداقل در ۳ جشنواره مختلف پذیرفته شده باشند. حداقل ۲ عکس از این ۵ عکس می بایست هرکدام برنده حداقل یک جایزه باشند. این ۲ جایزه می بایست با ۲ عکس مختلف در ۲ کشور مختلف و از ۲ جشنواره مختلف کسب شده باشند.
برای دریافت لقب EFIAP/b هنرمند می بایست دارای لقب EFIAP باشد و بر مبنای تاریخ درج شده در دیپلم حداقل یک سال از زمان دریافت آن لقب گذشته باشد. بعد از دریافت لقب EFIAP حداقل شرایط زیر را در جشنواره های بین المللی زیر نظر فیاپ کسب کرده باشد: حداقل ۲۰۰ پذیرش با حداقل ۵۰ عکس مختلف در ۵ کشور مختلف و دریافت حداقل ۴ جایزه در ۴ کشور مختلف با ۴ عکس مختلف.
فدراسیون بین المللی هنر عکاسی (فیاپ) که بعنوان تنها مؤسسه بین المللی در زمینه عکاسی که از سوی یونسکو به رسمیت شناخته شده است در سال ۱۹۴۶ پایه گذاری شد و از آن سال تابحال واسطه ای برای برقراری ارتباط بین مؤسسات ملی عکاسی در کشورهای مختلف جهان بوده است. این فدراسیون بعنوان عضو اجرایی با مؤسسات ملی عکاسی در سرتاسر جهان همکاری نزدیک دارد که تعداد آنها به بیشتر از ۹۰ مؤسسه ملی در ۵ قاره می رسد و هم اکنون تنها نماینده رسمی فیاپ در ایران «کلوپ عکس فوکوس» وابسته به «مؤسسه هنر خیام» است.

1399/12/05
18:52:41
0.0 / 5
497
تگهای خبر: آثار , جشن , جشنواره , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴