موزیک خوان Music Reader

استقبال جهانی از كلاس های برخط آواز ایرانی

استقبال جهانی از كلاس های برخط آواز ایرانی

به گزارش موزیك خوان مدرس آواز ایرانی اظهار داشت: آموزش مجازی موسیقی یكی از فرصت های شیوع كروناست كه برگزاری كارگاه اینترنتی آواز ایرانی دانشگاه تربیت مدرس را با استقبال بین المللی مواجه كرد.


با شیوع کرونا و تعطیلی دانشگاه ها، خیلی از فعالیتهای هنری همچون آموزش موسیقی به صورت مجازی برگزار می گردد که برگزاری سومین دوره کارگاه آواز ایرانی در دانشگاه تربیت مدرس هم از آن مستثنا نبود.
والا وطن خواه مدرس کارگاه آواز ایرانی، در گفتگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا اظهار داشت: برگزاری دوره آموزشی آواز ایرانی به صورت برخط مورد استقبال کاربران گوناگونی در فضای مجازی قرار گرفته است.
این هنرمند که در زمینه آموزش ردیف و دستگاه های موسیقی و آواز ایرانی سالهاست فعالیت می کند، برگزاری کلاس های آنلاین دانشگاه تربیت مدرس را دستاوردی برای آشنایی خیلی از علاقمندان با هنر ایرانی اعلام نمود و اظهار داشت: در این دوره علاوه بر هنرآموزان و دانشجویان استان های مختلف ایران، شرکت کنندگان فارسی زبان از کشورهای آلمان، فرانسه، آمریکا، انگلیس، کانادا، سوئد، تاجیکستان و دیگر کشورها در این دوره های آموزشی شرکت کردند.


وطن خواه اظهار داشت: در ایام بهاری سال جدید که باید مثل همه ملت ها در خانه می ماندیم تا باعث قطع زنجیر شیوع کرونا شویم، به جای اینکه در اضطراب و استرس روزها را پشت سر بگذرانیم، تصمیم گرفتم به هموطنانم در هر کجا که باشند آواز ایرانی را آموزش دهم.
من از راه ارتباطات برخط در فضای مجازی با هنرآموزان ارتباط دو سویه و جمعی برقرار کردم و از این طریق میزبان علاقه مندان بسیاری بودم. کارگاه آواز ایرانی والا روزهای دوشنبه، ساعت ۴ تا ۶ عصر به وقت تهران و به صورت کاملا مجانی برگزار می گردد و در طول هفته هم ارتباط مستمر با هنرآموزان داریم و پاسخگوی سوالات آنها هستیم.
وی اضافه کرد: استقبال شایان توجهی از این کلاس ها صورت گرفته است و هنرآموزان هم با انگیزه و توانایی مشغول تمرین و یادگیری درس های هفتگی هستند و مدتی زمانی را فارغ از اضطراب و استرس ویروس کرونا می گذرانند.
موسیقی ایرانی سلاحی برای تقابل با تهاجم فرهنگی
وی اضافه کرد: در زمانی که فرهنگ و هنر کشورمان با موج گسترده ای از سبک های مختلف هنری جدید بیگانه و شبه هنری روبروست که قصد کمرنگ کردن فرهنگ و هنر اصیل ایرانی را دارند و تلاش می کنند شبه هنر را به مخاطبان منتقل کنند، وظیفه خود دانستم که تصانیف فاخر ایرانی را برای علاقه مندان تشریح کنم.
وی اظهار داشت: تابحال دوازده جلسه این کارگاه به صورت برخط برگزار شده است و در این جلسات ردیف آوازی دستگاه ماهور و تصانیفی در آوازهای بیات اصفهان، ابوعطا و دشتی، نظیر خوشه چین، آمد نوبهار، بت چین، ماه من شاه من و بوی جوی مولیان، موسم گل، ماه من شاه من، بهار دلکش به هنرآموزان آموزش داده شده است.منبع:

1399/04/08
21:12:11
5.0 / 5
1805
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳