موزیک خوان Music Reader
با آواز بامداد فلاحتی؛

كاروان دف صبا منتشر گردید

كاروان دف صبا منتشر گردید

آلبوم کاروان دف صبا با موسیقی آرش زنگنه مشتمل بر بررسی ریتم روی پنج قطعه از آثار ابوالحسن صبا هنرمند فقید موسیقی در دسترس مخاطبان قرار گرفت.به گزارش موزیک خوان به نقل از مهر، آلبوم «کاروان دف صبا» اثری تازه از آرش زنگنه آهنگساز موسیقی است که اخیرا در چارچوب بررسی ریتم روی پنج اثر از قطعات زیبای زنده یاد ابوالحسن صبا هنرمند فقید موسیقی ایرانی پیش روی شنوندگان قرار گرفته است.
در توضیح این اثر آمده است:
«آلبوم کاروان دف صبا» اثری از آرش زنگنه است که به صورت تخصصی به بررسی ریتم روی پنج قطعه از قطعات زیبای استاد صبا می پردازد. این آثار صرفا برای ساز کوبه ای دف تجزیه و تحلیل، طراحی و نت نویسی شده اند که مجدداً با اجرای فوق العاده نسل امروز موسیقی به اجرا در آمده است.»
«به یاد گذشته»، «در قفس»، «کاروان»، «تمرین دشتی»، «تلفیق وطن و زرد ملیجه با کلام»، «تلفیق وطن و زرد ملیجه بدون کلام» آثاری هستند که در این آلبوم پیش روی مخاطبان قرار گرفته است. این در شرایطی است که قطعه آخر این آلبوم ترکیبی از دو اثر توسط علینقی وزیری و ابوالحسن صبا است که متن این دو ترانه هم به عبدالعظیم قریب گرگانی و حسین گل گلاب دو چهره ادبیات و ترانه سرایی کشورمان منسوب می شود.

بامداد فلاحتی خواننده، جواد شاهی نوازنده تار و عود، علیرضا دریایی نوازنده کمانچه، اسماعیل همایون پور نوازنده دف و آرش زنگنه نوازنده دایره عوامل اجرایی این آلبوم را می سازند.
زنده یاد ابوالحسن صبا همچون هنرمندان ارزشمند موسیقی ایران است از او بعنوان یکی از برجسته ترین چهره های موسیقی معاصر ایران یاد می کنند.
این آهنگساز و نوازنده موسیقی ایرانی که در طول زندگی خود خدمات و آثار ارزشمند ای را به موسیقی اصیل ایرانی عرضه کرده است، مهارت بسیار فوق العاده در نواختن ویولن و سازهای دیگری چه سه تار داشت که آثارش همچنان بعنوان مراجع آموزشی موسیقی به حساب می آیند.


منبع:

1399/12/13
14:28:10
0.0 / 5
555
تگهای خبر: آثار , آموزش , خدمات , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
موزیک خوان