موزیک خوان Music Reader
داور سمپوزیوم مجسمه سازی كیش مطرح كرد؛

سمپوزیوم ها بازگشت و تعطیلی ندارند

سمپوزیوم ها بازگشت و تعطیلی ندارند

سیدمجتبی موسوی در اولین نشست بررسی تأثیر برگزاری سمپوزیوم ها در هویت بخشی شهرها بیان کرد: بازدیدکننده که رکن اساسی سمپوزیوم است با محدودیت روبه رو شده اما برگزاری در سال کرونا نویدبخش است.به گزارش موزیک خوان به نقل از ستاد خبری ششمین سمپوزیوم مجسمه سازی کیش، اولین نشست بررسی تأثیر برگزاری سمپوزیوم ها در هویت بخشی شهرها، در ششمین سمپوزیوم مجسمه سازی کیش دوشنبه شب ۱۱ اسفند با حضور مجتبی موسوی و تعدادی از مجسمه سازان این دوره از سمپوزیوم انجام شد.
سیدمجتبی موسوی داور ششمین سمپوزیوم مجسمه سازی کیش با نگاهی به برگزاری سمپوزیوم های مجسمه سازی در ایران و سابقه آن اظهار داشت: برگزاری چنین رویدادی در جزیره کیش اتفاق خوبی است و تنها ایراد آن هم این است که در سال کرونا انجام می شود. بازدیدکننده که رکن اساسی سمپوزیوم است با محدودیت روبه رو شده است اما همین که این جریان در سال کرونا هم تعطیل نشده است نویدبخش برنامه های بهتر در سالهای آتی است. اگر این رویداد هم تعطیل می شد در تمرین ما برای برگزاری چنین رویدادهایی وقفه ایجاد می شد و این وقفه می توانست همه ما را تنبل کند.
وی اضافه کرد: با وجود اینکه اغلب برنامه های هنری به سبب این بیماری همه گیر تعطیل شده یا بد برگزار شده و به صورت مجازی اتفاق افتاده است اما جریان و تمرین برگزاری سمپوزیوم مجسمه برای ما وجود دارد که در سالهای آتی که کرونا نیست بهتر از دوره های گذشته برگزار نماییم.
داور این سمپوزیوم با اشاره به شهرهای مختلف ایران و حرکت روبه جلوی برگزاری سمپوزیوم ها توضیح داد: با نگاهی به تاریخچه سمپوزیوم مجسمه سازی در ایران نه فقط دهمین سمپوزیوم تهران برگزار می گردد بلکه در تهران هفت تا هشت سمپوزیوم با ابعاد کوچک تر نیز انجام می شود. تقریباً در خیلی از شهرهای ایران سمپوزیوم هایی با ابعاد مختلف برگزار شده است. در کیش در همین یکی دو ساله چهار سمپوزیوم خوب برگزار شده است. سمپوزیوم سال ۹۳ کیش هم که بین المللی انجام شد و الان شاهد برگزاری ششمین دوره آن هستیم. در شهرهایی مثل شیراز، اصفهان، آبادان، کاشان، کرمان و قم برگزار شده است. این اتفاقی مهمست که امر مجسمه سازی ما افتاده است. در یزد هم یک دوره سمپوزیوم با متریال خشت خام انجام شد.
وی با اشاره به خلاقیت ها در متریال های مختلف مورد استفاده در سمپوزیوم ها نیز اظهار داشت: زمانی که برنامه ریزی کردیم سمپوزیوم گل و کاهگل برگزار نماییم فکر نمی کردیم زمانی سمپوزیوم خشت خام هم برگزار بشود؛ در عین حالی که متریال خشت خام سنتی است بسیار هم آوانگارد شمرده می شود. این قضیه اتفاق افتاده و توسعه پیدا کرده و دراین زمینه بازگشت و تعطیلی نداریم و رو به جلو حرکت می نماییم.
در این جلسه بهمن چگنی با ارائه آثار نصب شده خود در سمپوزیوم های مختلف به ابعاد و نوع طراحی آثار خود پرداخت و بهنام آخربین مغانلو یکی دیگر از شرکت کنندگان در ششمین سمپوزیوم مجسمه سازی کیش نیز با ارائه مجسمه های تولید شده خود در سراسر دنیا به شیوه اجرای خود با متریال سنگ پرداخت. این جلسه نیز با اجرای هدایت صحرایی دبیر اجرائی و علمی این سمپوزیوم انجام شد.
ششمین سمپوزیوم مجسمه سازی کیش با متریال سنگ با همت شرکت عمران، آب و خدمات کیش از ۲۵ بهمن تا ۲۰ اسفند ۹۹ در حال برگزاری است. رئیس این رویداد ابوالفضل طیبی و دبیر برگزاری آن نیز احسان گرایلی برعهده دارند.
در این سمپوزیوم ۱۲ سنگ توسط ۱۲ هنرمند و ۱۲ هنرمند دستیار در حال ساخت و اجرا است.

1399/12/13
22:52:08
0.0 / 5
559
تگهای خبر: آثار , خدمات , سنتی , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
موزیک خوان