موزیک خوان Music Reader

نام استاد شجریان زینت بخش خیابانی در جنوب فارس

نام استاد شجریان زینت بخش خیابانی در جنوب فارس

به گزارش موزیك خوان نایب رئیس شورای شهر علامرودشت در جنوب استان فارس اظهار داشت: خیابانی در شرق شهر علامرودشت بنام استاد محمدرضا شجریان خسرو آواز و اعتبار موسیقی ایران نامگذاری شده است.


بهرام حسن زاده روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با تصمیم اخیر شورای شهر بلواری تازه تاسیس در علامرودشت شهرستان لامرد بنام استاد محمدرضا شجریان با عرض ۳۰ متر و به طول ۳۵۰ متر نام گذاری شده است.
وی افزود: این بلوار در شرق شهر علامرودشت و شرق خیابان اتحاد این شهر واقع شده است.
او افزود: نام گذاری یکی از خیابان های شهر بنام این استاد بلند آوازه صدا یکی از درخواست های مکرر اهالی فرهنگ و هنر جنوب استان فارس بود.
نایب رئیس شورای شهر علامرودشت در ادامه عنوان کرد: نام گذاری معابر و گذرهای شهر بنام چهره های شاخص همچون سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در دستور کار شورای شهر علامرودشت قرار داشته به شکلی که بتازگی یکی از خیابان های این شهر بنام این شهید والامقام نام گذاری شده است.
وی گفت: نام مفاخر دیگری مانند آیت الله محمودی از علماء این خطه نیز بر یکی دیگر از میادین شهر نهاده شده است.
حسن زاده با اعلان اینکه در روند نام گذاری معابر این شهر توجه به حوزه ایثار و شهادت و اهالی فرهنگ از اولویت ها بوده، اظهار داشت: استاد محمدرضا شجریان چهره ای اسطوره ای برای تاریخ موسیقی ایران شمرده می شود که بی همتا است و قریب به اتفاق مردم ایران سروده ربنای این استاد را سالیان درازی در کنار سفره های افطار ماه مبارک رمضان شنیده و آنرا در خاطر دارند.
وی افزود: استاد شجریان نه فقط در ایران بلکه در جهان و خصوصا کشورهای منطقه و همسایه از محبوبیتی خاص و چندوجهی برخوردارست.
وی با اشاره به انتقادات برخی گروه های سیاسی خاص از این نامگذاری اظهار داشت: منتقدین باید بیشتر بیاندیشند و ببینند که راز و دلیل مانایی و محبوبیت استاد شجریان چیست که در دل میلیون ها نفر جا دارد و چهره ای است که فرهنگ غنی ایرانی را به رخ جهانیان کشیده و در مجموع اغلب مردم و اهالی علامرودشت از این تصمیم رضایت کامل دارند.
نایب رئیس شورا: نام گذاری خیابان استاد شجریان یک نفر مخالف هم نداشت


منبع:

1399/03/12
12:27:17
5.0 / 5
1919
تگهای خبر: سفر , فرهنگ , مد , موسیقی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان موزیك خوان
موزیک خوان