موزیک خوان Music Reader

سفر به شاهنامه فراخوان داد

سفر به شاهنامه فراخوان داد

فراخوان اولین جشنواره «سفر به شاهنامه» با هدف آشنایی با شخصیت ها و داستان های «شاهنامه» ویژه کودکان و نوجوانان منتشر گردید.


به گزارش موزیک خوان به نقل از ایسنا، در متن این فراخوان که با هدف آشنایی با شخصیت ها و داستان های شاهنامه، لمس دنیای شاهنامه و همراه شدن خلاقانه کودکان و نوجوانان در داستان هایی که می توانند مفاهیم ارزشمندی را به دنبال داشته باشند، توسط باشگاه شاهنامه پژوهان، باشگاه نقالان، پویش فردوسی، نوروز، انجمن شاهنامه خوانی و شاهنامه پژوهی دانشجویان ایران (اشا) و انجمن شاهنامه بابل (سروسهی) با همکاری نشر باد برگزار می شود، عنوان شده است: تابحال به شاهنامه سفر کرده ای؟ می دانی شاهنامه سرزمینی پر از شگفتی است که می تواند درس های بزرگی داشته باشد؟ می دانی در مسافرت است که به پختگی می رسی و بسیار می آموزی؟ آن هم سفری از جنس شاهنامه؟ دوست داری سفر به شاهنامه را آغاز کنی و از نزدیک رستم، تهمینه، سهراب، گردآفرید، سیاوش، جمشید، ایرج و... را ببینی؟

دوست داری برای به دست آوردن تجربیاتی که می تواند بر زندگی و رفتار تو اثر بگذارد به شاهنامه سفر کنی؟ ما فکر می نماییم این سفر به رشد و خلاقیت تو کمک خواهد نمود چون که تو را وارد دنیایی بی بدیل می کند که هر گوشه آن تجربه ای گران بها است. پس به دنیای شاهنامه سفر کن، برای ما از تجربیات خود بگو و هر آن چه را دیده ای برای مان به تصویر بکش. اگر رستم، رخش، گردآفرید، تهمینه و... را دیدی آنها را با نقاشی خود ماندگار کن. بگذار همه بدانند زنان و مردان شاهنامه همینطور قهرمانان و پهلوانان آن چه سیمایی دارند. بگذار ارمغان سفر تو به شاهنامه نقاشی های زیبایی باشد که ماندگار شده و در کتابی در سرتاسر جهان پخش می شود.

در مسافرت به شاهنامه می توانی به رستم، سیاوش، ایرج، تهمینه، سیندخت، گردآفرید، گیو، گودرز و... نامه بنویسی. با آنها سخن بگو. به فردوسی نامه بنویس و با او سخن بگو. بگذار سفر به شاهنامه پر شود از نامه ها و سخنانی که تو با پهلوانان و زنان و مردان شاهنامه خواهی داشت.

از شاهنامه داستان بگو، برای مان بنویس دنیای شاهنامه و داستان های آن را چطور دیدی و در مسافرت به شاهنامه بر تو چه گذشت. همینطور می توانی برپایه شاهنامه داستانی نو را روایت کنی. ما داستانت را می خوانیم، منتشر می نماییم و به بسیاری خواندنش را پیشنهاد می نماییم.
حالا سفر به شاهنامه را آغاز کن...

موضوعات جشنواره
داستان کوتاه
نقاشی (براساس شاهنامه و شخصیت های آن)
نامه به فردوسی و شخصیت های شاهنامه

گاهشمار جشنواره
علاقه مندان تا آخر فروردین ۱۴۰۰ فرصت دارند تا آثار خویش را به ایمیل جشنواره به نشانی shahnameh_pajohan@yahoo.com ارسال نمایند. داوری آثار اردیبهشت ۱۴۰۰ و نمایش و انتشار آثار برگزیده در اردیبهشت ۱۴۰۰ در تارنمای باشگاه شاهنامه پژوهان، تارنمای باشگاه نقالان و دیگر رسانه ها خواهد بود.

شرایط شرکت در جشنواره
کودکان و نوجوانان تا ۱۳ سال می توانند در این جشنواره شرکت نمایند.
داستان ها نباید بیشتر از ۸۰۰ کلمه داشته باشند.
داستان ها می توانند اقتباس یا برداشت آزاد از شاهنامه باشند.
هر فرد می تواند سه داستان به جشنواره ارسال نماید.
هر فرد می تواند سه نقاشی به جشنواره ارسال نماید.
نقاشی ها باید روی کاغذ های A۴ کشیده شوند.
اصل نقاشی های برگزیده از جانب دبیرخانه جشنواره دریافت خواهد شد.
نامه به فردوسی و شخصیت های شاهنامه نباید بیشتر از ۳۰۰ کلمه باشد.
هر فرد می تواند سه نامه به فردوسی و یا شخصیت های شاهنامه بنویسد.
آثار ارسالی نباید پیشتر در جشنواره و یا مسابقه ای شرکت داده شده باشند.
جشنواره اجازه استفاده از آثار ارسالی را در رسانه ها، نشریات، کتاب جشنواره و... خواهد داشت.
جوایز
به سه برگزیده نخست لوح تقدیر و تندیس فردوسی پیشکش می شود.
به سه فرد شایسته تقدیر لوح سپاس و تندیس رستم پیشکش خواهد شد.
به تمامی شرکت کنندگان گواهی شرکت در جشنواره داده خواهد شد.
اخبار جشنواره در تارنماهای زیر منتشر می شود:
www.bnaghal.irwww.nowruzmedia.ir
Www.shahnamehpajohan.ir
منبع:

1400/01/10
00:51:09
5.0 / 5
486
تگهای خبر: آثار , انجمن , جشن , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
موزیک خوان