موزیک خوان Music Reader

نگاهی به یك عكس تكان دهنده

نگاهی به یك عكس تكان دهنده

برنامه «عکس های تکان دهنده» به بررسی عکسی از لحظه سقوط چند تن از مهاجران آفریقایی در آب های مدیترانه که وضعیت آنها در راه رسیدن به اروپا را به تصویر می کشد، می پردازد.


به گزارش موزیک خوان به نقل از روابط عمومی شبکه هیسپان تی وی، «عکس های تکان دهنده» به کارگردانی کیانوش الطافی که در هر قسمت یکی از تصاویر ماندگار و اثرگذار تاریخ را مورد بررسی قرار می دهد، در این قسمت عکسی اثرگذار از دارین زامیت لوپی از مهاجران آفریقایی در دریای مدیترانه که از آن بعنوان مرگبارترین مسیر دریایی جهان یاد می شود، برگزیده است.
این عکس که انعکاس بسیاری در جهان داشت، توجه دنیا را به وضع اسفناک مهاجران آفریقایی جلب کرد و برنده جوایز گوناگونی از جشنواره های مختلف شد.
دارین زامیت لوپی می گوید: پنج هفته را در کشتی ایستگاه امداد دریایی مهاجران گذراندم. آنها در حال جست وجو و نجات مهاجرانی بودند که در دریای مدیترانه گرفتار شده بودند. شروع تعطیلات عید پاک بود که با یک قایق به سواحل لیبی رفتیم تا ۱۳۴ آواره ای را که در دریا گرفتارشده بودند، نجات دهیم. آوارگان را سوار بر قایق کردیم و من آماده عکاسی از آنها شدم. ناگهان یکی از مهاجران که بر روی قایق ایستاده بود تعادل خویش را از دست داد و مانند دومینو یک به یک مهاجران هم تعادل خویش را از دست دادند و برخی از آنها به آب افتادند.
«عکس های تکان دهنده» به کارگردانی کیانوش الطافی کاری از واحد برنامه های شبکه پرس تی وی است که برای مخاطبان اسپانیایی زبان شبکه هیسپان تی وی زبانگردانی شده است. این برنامه جمعه ۱۳ اسفند ماه ساعت ۳ و ۱۵ به وقت تهران پخش می شود و تکرار آن همان روز ساعات ۶ و ۱۵، ۱۰ و ۱۵ و ۱۹ و ۱۵ روی آنتن می رود.
منبع:

1400/01/14
13:19:48
5.0 / 5
566
تگهای خبر: جشن , جشنواره , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲