موزیک خوان Music Reader
با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی؛

شبكه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر مجازی معرفی می شود

شبكه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر مجازی معرفی می شود

آیین معرفی نخستین دوره شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر مجازی روز یکشنبه پنجم اردیبهشت ماه با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام می شود.به گزارش موزیک خوان به نقل از روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، آیین معرفی نخستین دوره شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر بصورت مجازی و با حضور سید عباس صالحی و معاونان وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی و مدیران نهادها و سازمان های همکار، ساعت ۱۴: ۳۰ روز یکشنبه پنجم اردیبهشت ماه انجام می شود.
شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر در هفت حوزه ادبیات، موسیقی، صنایع دستی و سنتی، مدولباس، سینما، هنرهای تجسمی و هنرهای نمایشی تشکیل می شود. در ۲ حوزه چاپ و بسته بندی و رسانه و مطبوعات به سبب به حد نصاب نرسیدن شهرها در مرحله پایانی بعنوان شهرهای شایسته پیوستن به شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر معرفی می گردند.
ابراهیم حیدری دبیر اجرائی طرح شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر اظهار داشت: باتوجه به شیوع ویروس کرونا و رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی و همین طور در نظر گرفتن سلامت همکاران، برگزاری این مراسم با محدودیت تعداد حاضران و بصورت مجازی و از درگاه اسکای روم پخش خواهد شد.
به گفته وی دراین رویداد ۳۶۷ شهر از ۳۱ استان کشور برنامه های خودرا به دبیرخانه ارسال کردند و بیش از ۹ هزار و ۶۰۰ ساعت کارگاه آموزشی در مراکز استان های سراسر کشور با همکاری ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و شهرداری ها و انجمن های هنری و فرهنگی برگزار شده است. بعد از چند مرحله ارزیابی تعداد ۱۴۳ شهر به مرحله نیمه نهایی راه یافتند و در مرحله نهایی نیز ۶۰ شهر توانستند امتیاز حضور در نخستین دوره شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر را به دست آورند.
شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر از بین شهرهایی که برمبنای فراخوان، طرح و برنامه خودرا به دبیرخانه فرستادند و بعد از مراحل ارزیابی انتخاب شدند.
شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر عنوان طرحی برای شناسایی ظرفیت های فرهنگی و هنری در شهرها و مناطق جغرافیایی ایران با نگاه آمایش سرزمینی و ایجاد شبکه هایی برای تعریف همکاری ها و برنامه های مشترک میان آنها است.
اولین دوره شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر با محوریت معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همین طور با مشارکت نهادها و دستگاه های فعال فرهنگی و هنری همچون سازمان شهرداری و دهیاری های کشور، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و کمیسیون ملی یونسکو اجرا شد.

1400/02/02
12:26:29
5.0 / 5
606
تگهای خبر: آموزش , انجمن , سلامت , سنتی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵