موزیک خوان Music Reader
معاون هنری وزیر فرهنگ:

باید داشته های فرهنگی و هنری مان را با دنیا به اشتراك بگذاریم

باید داشته های فرهنگی و هنری مان را با دنیا به اشتراك بگذاریم

معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: زبان هنر زبان بی نیاز از ترجمه است و هنر از نهان آدمی شكل می گیرد، ایران یك درصد از خاك دنیا را دارد اما میراث دار ده درصد از مواریث فرهنگی و هنری عالم است. این مسئولیتی را برای ما ایجاب می كند و آن این كه باید داشته های فرهنگی و هنری مان را با دنیا به اشتراك بگذاریم.


عصر یکشنبه، پانزدهم تیرماه با حضور سید محمدمجتبی حسینی، معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از تور مجازی بخشی از گنجینه فرهنگسرای نیاوران و هم پوستر رویداد موسیقی ایران و اتریش رونمایی گردید.
به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران در ابتدای این برنامه که با حضور دکتر سرور بختی رئیس موسسه فرهنگی اکو، سعید رزمی مدیر کل امور اداری و منابع انسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مهدی افضلی مدیر عامل بنیاد رودکی، دکتر امیر عبدی پور بنیان گذار و دبیر کل موسسه جهانی نوروزبرگزار شد، عباد رضا اسلامی رییس فرهنگسرای نیاوران در سخنانی با ذکر این مطلب که تلاش می نماییم تا فعالیتهای این مجموعه فرهنگی و هنری بر مبنای اهداف تبیین شده معاونت هنری باشد، اظهار داشت: تور مجازی فرهنگسرای نیاوران بخش های مختلفی چون نگارخانه، سالن های اجرای برنامه، کتابخانه و... را شامل می شود. با عنایت به فضای حاکم پس از بیماری کرونا تلاش شد تا از راه فضای مجازی فرهنگسرای نیاوران و به صورت خاص بخشی از گنجینه آن، به علاقمندان به فرهنگ و هنر ایران زمین معرفی شود.
رئیس فرهنگسرای نیاوران با ابراز خرسندی از ذکر فعالیتهای مشترک فرهنگی ایران و اتریش، تصریح کرد: همانطور که می دانید روابط فرهنگی ایران و اتریش از دوران صفویه تا به امروز، بسیار مستحکم و پایدار بوده است.
وی ادامه داد: در حوزه‌ی بین الملل فرهنگسرای نیاوران قابلیت های بسیاری دارد و امیدوارم بتوانیم با اهداف و کارکردهای مشخص، دورنمای بسیار خوبی را برای نیاوران رقم بزنیم.
جابر یزدان خوان مجری و طراح تور مجازی و بخشی از گنجینه فرهنگسرای نیاوران توضیحاتی را در مورد اهمیت تور مجازی در دوران معاصر عرضه داد و در ادامه به معرفی بخش های مختلف تور مجازی فرهنگسرای نیاوران برای حضار پرداخت.
علیرضا ناظم الرعایا نایب رییس اتاق بازرگانی ایران و اتریش دیگر سخنران این برنامه بود. وی در اظهارتی با اشاره به اجرای پروژه کوشک نخبگان در محوطه سازمان ملل اظهار داشت: پس از تجربه موفقی که در پروژه کوشک نخبگان داشتیم و توانستیم مجسمه چهار دانشمند بزرگ ایران ابوریحان بیرونی، ذکریای رازی، خیام و ابن سینا را در زیر بنایی با عنوان چهار طاقی، در محوطه‌ی سازمان ملل در وین بسازیم و در مقابل دید همگان قرار دهیم، تصمیم گرفتیم تا کنسرتی با حضور نوازندگان برجسته ایران و اتریش در فرهنگسرای نیاوران برگزار نماییم.
سید محمدمجتبی حسینی هم اظهار داشت: زبان هنر زبان بی نیاز از ترجمه است و هنر از نهان آدمی شکل می گیرد، ایران یک درصد از خاک دنیا را دارد اما میراث دار ده درصد از مواریث فرهنگی و هنری عالم است. این مسئولیتی را برای ما ایجاب میکند و آن این که باید داشته های فرهنگی و هنری مان را با دنیا به اشتراک بگذاریم.
وی ادامه داد: در سفری که ترسا ایندجین معاون فرهنگی وزارت امور خارجه اتریش به ایران داشتند، مقدمات برنامه ای طرح ریزی شد که منجر به اتفاقات خوب برنامه های فرهنگی و هنری میان دو کشور خواهد شد.
حسینی با ابراز امیدواری برای آن که گام های خوبی با انجمن دوستی ایران و اتریش در زمینه فرهنگ و هنر برداشته شود، تصریح کرد: برگزاری برنامه‌ی رویداد موسیقی ایران اتریش طلیعه روشنی برای همکاری دراز مدت میان این دو کشور دوست در دیگر حوزه های فرهنگی و هنری خواهد بود.
در ادامه این برنامه از پوستر برنامه رویداد موسیقیایی ایران و اتریش رونمایی گردید.
شایان ذکر است علاقه مندان جهت بازدید از تور مجازی فرهنگسرای نیاوران می توانند به سایت این مجموعه، رجوع نمایند.


1399/04/16
17:26:21
5.0 / 5
1637
تگهای خبر: انجمن , سفر , فرهنگ , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳