موزیک خوان Music Reader

تجربه دیدن آسمان پرستاره شب در نمایشگاه شب پیداست

تجربه دیدن آسمان پرستاره شب در نمایشگاه شب پیداست

نمایشگاه انفرادی تصاویر طاها قوچ کانلو با عنوان شب پیداست از جمعه 31 اردیبهشت ماه در گالری شیرین شروع به کار می کند.به گزارش موزیک خوان به نقل از مهر، نمایشگاه عکس «شب پیداست» شامل عکسهایی از آسمان شب که توسط طاها قوچ کانلو ثبت شده اند، از روز جمعه ۳۱ اردیبهشت ماه در گالری شیرین گشایش می یابد.
در بیانیه این نمایشگاه که به قلم هنرمندش نوشته شده، آمده است: «امروزه خیلی از مردم با زندگی در شهرهای بزرگ، زیر گنبدی بزرگ به اسم آلودگی نوری، ارتباطشان با آسمان گسسته شده است و ممکنست خیلی از آنها هیچ وقت تا آخر عمر، تجربه دیدن آسمان پرستاره شب را نداشته باشند. از یاد بردن آسمان تراژدی بزرگی ست برای اینکه آسمان همانی ست که تمامی تحولات زمین ما را در خاطره دارد و تمامی نشانه هایش در زندگی تمامی ملت ها از دیرباز نقش بازی کرده است. آسمان همانی ست که هنوز هم انسان های عاشق خودرا از حصار شهرها خارج کرده تا با نظاره این طبیعت اعجاب انگیز، درست همان چیزی را ببینند که پیشینیان شان دیده اند و یا با چند ساعت تأخیر، تقریباً همانی را ببینند که اقوام مختلف در جایی دیگر از این کره خاکی، آنرا به نظاره نشسته اند. به همین دلیل از سال ها پیش تصمیم گرفتم تا با سفر به نقاط منحصر به فرد در ایران و جهان و عکاسی از مناظری بدیع زیر آسمان شب، این تجربه را با مردم شهری به اشتراک بگذارم تا این تصاویر پلی باشد برای پیوند باردیگر انسان و آسمان و این همان مسیری ست که من و همکارانم در پروژه بین المللی جهان در شب، با شعار «یک مردم، یک آسمان» در آن قدم برمی داریم.

حالا در اینجا، درست در بین هیاهو و تمام نورهای شهر تهران «شب پیداست» مجموعه ای از تصاویر که شما را با من در مسافرت به مکان هایی با مناظر بدیع، همراه می کند و زیر چتر پرستاره آسمان قرار می دهد. اینجا می توان روبروی هر منظره ایستاد و خودرا درون آن دید. حالا در این فضا شاید آسان تر بتوان مفهوم این جمله را درک کرد که شب جهانی را پنهان و عالمی را آشکار می کند.»
این نمایشگاه تا ۱۳ خرداد ماه در گالری شیرین به آدرس خیابان کریمخان زند، خیابان سنایی، کوچه سیزدهم، پلاک ۵ ادامه خواهد داشت.

1400/02/30
10:52:10
5.0 / 5
602
تگهای خبر: بازی , سفر , مد , نمایشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
موزیک خوان