موزیک خوان Music Reader
مصطفی خادم المله خبر داد؛

۶ هزار هنركارت جدید صادر می شود

۶ هزار هنركارت جدید صادر می شود

به گزارش موزیک خوان مدیر پروژه هنرکارت ضمن عرضه توضیحاتی درباره فرآیند تولید و توزیع هنرکارت، از صدور بیشتر از ۵۷ هزار هنرکارت جدید اطلاع داد.



به گزارش موزیک خوان به نقل از روابط عمومی صنوق اعتباری هنر، مصطفی خادم المله مدیرپروژه «هنرکارت» ضمن اشاره به راه اندازی این پروژه اظهار داشت: «هنرکارت»، یک کارت هویتی است که به اعضای تأیید شده صندوق اعتباری هنر تعلق می گیرد. ازاین رو اولین هدف این کارت شناسایی است که اطلاعات دارنده کارت شامل عکس، نام و نام خانوادگی و رشته فعالیت متقاضی به زبان فارسی و انگلیسی بر روی آن درج شده است. «هنرکارت» عضو شبکه شتاب کشور هم است و تمامی تعاملات مالی صندوق با اعضا همچون وام، بیمه، کمک مستمری را پوشش می دهد.
وی ضمن عرضه توضیحاتی درباره فرایند صدور این کارت اظهار داشت: بعد از ثبت درخواست متقاضیان در سامانه «هنرکارت»، تطبیق اطلاعات ثبت شده متقاضی در این سامانه با اطلاعات ثبتی در سامانه صندوق اعتباری هنر انجام می شود. در صورت عدم تناقض، پرونده به بانک ارسال و افتتاح حساب گروهی صورت می پذیرد. برای هر هنرمند یک شماره حساب اختصاصی و جدید تعریف می شود. بعد از اتصال شماره کارت به حساب، تصویر فرد متقاضی به همراه سایر اطلاعاتی که برای صدور کارت بانکی مورد نیاز است برای چاپ بر روی «هنرکارت» آماده و به چاپخانه ارسال می شود. بعد از این مرحله، کارت وارد مرحله توزیع می شود.
محافظت از شماره تماس هنرمندان در فرایند توزیع «هنرکارت»
خادم المله در ادامه اظهار نمود: از زمان آغاز ثبت نام تا کنون بیشتر از ۶۷ هزار نفر از اعضای صندوق در سامانه «هنرکارت» ثبت نام و اطلاعات متقاضیان بررسی شده است. بعد از بررسی های انجام شده در این مرحله مشخص شد اطلاعات هویتی، اسم لاتین حدود ۴ هزار نفر از متقاضیان با بی دقتی ثبت شده است که همین مبحث سبب شد فرآیند افتتاح حساب و صدور کارت برای این گروه با تأخیر صورت گیرد. تصویر پرسنلی متقاضیان بعنوان یکی از پارامترهای هویتی اشخاص، بسیار حائز اهمیت می باشد. تعداد ۱۳ هزار عکس شرایط و یا کیفیت لازم را برای صدور کارت نداشتند. سه مرحله اطلاع رسانی از راه پیامک و تعداد بی شماری تماس تلفنی با اعضا برای اصلاح اطلاعات طی این مدت گرفته شده است.
مدیر عامل «هنرکارت» ضمن اشاره به جزئیات توزیع «هنرکارت» اظهار داشت: طی رایزنی با مدیران کل ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی و نمایندگان صندوق در استان ها تصمیم گرفته شد «هنرکارت» هنرمندان استانی از راه ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها توزیع و «هنرکارت» هنرمندان تهرانی به آدرس ثبت شده در سامانه «هنرکارت» ارسال شود. البته در جریان توزیع «هنرکارت» به علت حساسیت در حفظ حریم شخصی اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه، امکان انتشار شماره تلفن گیرنده کارت وجود نداشت. بدین سان هماهنگی نیروهای شرکت توزیع کننده کارت ها با متقاضیان به عللی همچون نقص نشانی گیرنده، نقل مکان، شناخته نشدن گیرنده در نشانی مندرج روی مرسوله و... با سختی زیادی صورت گرفت.

ارسال بیشتر از ۵۷ هزار ««هنرکارت»» تا آخر تیرماه ۱۴۰۰
خادم المله ضمن اشاره به آمار ثبت نام در سامانه «هنرکارت» اظهار داشت: تا آخر تیرماه سالجاری تعداد ۶۷ هزار و ۴۰۱ هنرمند، نویسنده و روزنامه نگار عضو صندوق اعتباری هنر در سامانه «هنرکارت» ثبت نام کردند. که برای ۶۷ هزار و ۳۶ نفر معادل ۹۹.۵ درصد افتتاح حساب انجام شده است. برای ۶۵ هزار و ۷۱۳ نفر از اعضا طی دو مرحله کمک هزینه بیکاری ایام کرونا واریز شد. اکثریت افرادی که برای آنها افتتاح حساب انجام نشده است کسانی بودند که اطلاعات هویتی شان با اطلاعات ثبت احوال تطبیق نداشته است.
وی در ادامه اظهار داشت: از ۶۷ هزار و ۴۰۱ نفر متقاضی برای بیشتر از ۵۷ هزار نفر «هنرکارت» چاپ شده است. به علت عدم کیفیت مناسب تصاویر ارسالی توسط اعضا، امکان چاپ «هنرکارت» بیشتر از ۳ هزار نفر هنوز فراهم نشده است که این مورد از راه پیامک و تماس تلفنی به اطلاع این گروه رسیده است. همینطور اطلاعات ۶ هزار و ۱۵۷ نفر از اعضا به بانک عامل ارسال که منتظر اتمام فرآیند چاپ و دریافت «هنرکارت» این گروه هستیم. ۳۶۹ نفر از هنرمندان واجد شرایطی که اخیرا در سامانه «هنرکارت» ثبت نام کرده اند هم در مرحله بررسی و افتتاح حساب قرار دارند. در بین ثبت نام کنندگان متأسفانه ۷۲ نفر فوت شده اند و برای ۱۳ نفر به علت پرونده قضایی امکان افتتاح حساب وجود ندارد. اقدامات قانونی برای برخورداری ۳ نفر از هنرمندان تبعه افغانستان هم با بانک در حال انجام می باشد.
مدیرعامل «هنرکارت» در انتها متذکر شد: تابحال بیشتر از ۴۰ هزار کارت توسط اعضا فعال گشته است و فرایند ارسال کارت های باقیمانده با جدیت دنبال می شود.


منبع:

1400/05/07
11:21:18
5.0 / 5
654
تگهای خبر: بیمه , شركت , فرهنگ , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
موزیک خوان