موزیک خوان Music Reader

تصویرگران ایرانی جایزه قلم طلایی بلگراد را از آن خود کردند

تصویرگران ایرانی جایزه قلم طلایی بلگراد را از آن خود کردند

موزیک خوان: «محمدحسین ماتک» و «مجید ذاکری» جایزه پنجاه ویکمین دوره قلم طلایی بلگراد را از آن خود کردند و آثار شش تصویرگر کتاب های کانون پرورش فکری به کاتالوگ شانزدهمین دوسالانه بین المللی تصویرگری بلگراد راه پیدا کرد.


به گزارش موزیک خوان به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون، جایزه بزرگ قلم طلایی این دوره به «نیکولینا رادولوویچ» (Nikolina Radulovic Velić) از کشور صربستان اختصاص یافت و «محمدحسین ماتک» تصویرگر کتاب «دوست بهتره یا کلوچه؟» از تولیدات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و «مجید ذاکری» هر دو از ایران و «جوزف پولکا» (Jozef Pevolka) از کشور اسلواکی، سه برنده جایزه پنجاه ویکمین دوره «قلم طلایی» بلگراد شدند.
همین طور سه تصویرگر دیگر صربستانی جایزه پلاک این مسابقه را از آن خود کردند.
بر طبق این خبر، آثار ۱۰۸ تصویرگر از کشورهای مختلف وارد کاتالوگ شانزدهمین دوسالانه بین المللی تصویرگری بلگراد شده، که از این بین نام ۳۱ تصویرگر ایرانی به چشم می خورد.
همین طور از میان ۳۱ تصویرگر ایرانی، شش تصویرگر کتاب های کانون نیز با عنوان «داستان گل حسرتی» به تصویرگری دلارام فغانی، «دوست بهتره یا کلوچه؟» به تصویرگری محمدحسین ماتک، «قمری تو ایوون» به تصویرگری پریسا اصلان خانی، «خوابم یا بیدار» به تصویرگری سمانه صلواتی، «پنبه دانه و ماه توتوهای شب برفی» به تصویرگری غزل فتح اللهی و «ژاکتی برای ایلیا» به تصویرگری پگاه درخشانی به کاتالوگ شانزدهمین دوسالانه بین المللی تصویرگری بلگراد راه پیدا کرده اند.
تصویر روی جلد کاتالوگ امسال نیز از طرف نوشین صادقیان، برنده جایزه بزرگ دوره قبل، طراحی شده و صفحه هایی از کاتالوگ به معرفی این تصویرگر ایرانی اختصاص یافته است.
همین طور تصویرگری کتاب «آن دور دور» از انتشارت کانون پرورش فکری به تصویرگری نوشین صادقیان در صفحه معرفی این هنرمند، به چشم می خورد.
بر طبق این خبر، مسابقه تصویرگری بلگراد بصورت دوسالانه از طرف انجمن طراحان و هنرمندان صربستان انجام می شود. این رویداد هنری انواع تصویرگری همچون کتاب، مجله، روزنامه، انیمیشن و سایر رسانه های الکترونیکی را شامل می شود.
شانزدهمین دوره مسابقه تصویرگری بلگراد در سال ۲۰۲۱ مصادف با پنجاه ویکمین دوره «قلم طلایی» بود که با حضور تصویرگرانی از سراسر جهان انجام شد.منبع:

1400/09/12
11:22:56
5.0 / 5
691
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵