موزیک خوان Music Reader
شهرام صارمی:

خانه موسیقی حیاط خلوت وزارت ارشاد است

خانه موسیقی حیاط خلوت وزارت ارشاد است

به گزارش موزیک خوان شهرام صارمی اعتقاد دارد که خانه موسیقی حیاط خلوت وزارت ارشاد است و تا وقتی که ارتباط نزدیک دولت با خانه موسیقی قطع نشود، هیچ اقدام موثری در این نهاد شکل نمی گیرد.


به گزارش موزیک خوان به نقل از ایسنا، شهرام صارمی _ آهنگساز و نوازنده کمانچه _ با حضور در برنامه رادیویی «ارغنون» با مبحث بررسی فعالیتهای خانه موسیقی، درباره اینکه هر شغلی یک نهاد صنفی مرتبط دارد، اظهار داشت: نهاد صنفی باید از نظر شغلی و بهداشتی اعضای خویش را مورد حمایت کامل قرار دهد. نهاد صنفی باید تلاش کند تا اعضایش امنیت شغلی داشته باشند. رسیدگی و رعایت حقوق اجتماعی و درآمد اقتصادی و بیمه و غیره همچون مهم ترین اقدامات یک نهاد صنفی است.
این آهنگساز با بیان اینکه در دو سال قبل حدود ۴۰ درصد از آموزشگاه های موسیقی به صورت کامل تعطیل شده اند، بیان نمود: از زمان شیوع کرونا هیچ کنسرتی برگزار نشده است. خانه موسیقی در دو سال قبل برای رسیدگی به وضعیت «آموزشگاه های تعطیل شده» و «تعطیلی کنسرت ها و کلاس های آموزشی موسیقی» چه اقداماتی انجام داده است؟
شهرام صارمی با بیان اینکه خانه موسیقی در چارچوب حقوقی بعنوان موسسه فرهنگی و هنری ثبت شده است، توضیح داد: خانه موسیقی یک نهاد صنفیِ زیر پوشش وزارت کشور نیست.
وی ضمن اشاره به اینکه انجمن صنفی هنرمندان موسیقی در وزارت کشور ثبت شده است، اظهار داشت: صنف رسمی فعالان حوزه موسیقی «انجمن صنفی هنرمندان موسیقی» است.
این نوازنده کمانچه با بیان اینکه آموزشگاه های موسیقی هیچ وقت از خانه موسیقی کمک نگرفته اند، تصریح کرد: خانه موسیقی در طول سالهای فعالیت خود گام مثبتی برای تسهیل شرایط برگزاری کنسرت در ایران برنداشته است.
وی با اشاره به اینکه صنف باید تمام مشکلات اعضای خویش را برطرف کند، خاطرنشان کرد: خانه موسیقی در خیلی از مواقع خویش را صنف رسمی موسیقی کشور معرفی می کند.
شهرام صارمی ضمن اشاره به اینکه خانه موسیقی به دولت وابسته است، اظهار داشت: اغلب اعضا و هیات مدیره های دوره های مختلفِ خانه موسیقی افرادی هستند که به صورت مستقیم یا غیر مستقیم با مرکز موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ارتباط هستند. خانه موسیقی حیاط خلوت وزارت ارشاد است.
این آهنگساز درباره اینکه خانه موسیقی باید به صورت کامل از دولت فاصله بگیرد، افزود: تا وقتی که ارتباط نزدیک دولت با خانه موسیقی قطع نشود، هیچ اقدام موثری در این مجموعه شکل نمی گیرد.
منبع:

1400/09/14
12:18:09
5.0 / 5
720
تگهای خبر: آموزش , انجمن , بیمه , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
لینک دوستان موزیك خوان
موزیک خوان