موزیک خوان Music Reader
مروری بر مهمترین اخبار روزنامه های جهان

سازها برای سیاسی ترین خداحافظی جهان نواختند

سازها برای سیاسی ترین خداحافظی جهان نواختند

نگاه روزنامه های جهان امروز به سفر رئیس جمهور فرانسه به کشورهای حوزه خلیج فارس، خداحافظی آنگلا مرکل از صدر اعظمی، سرنوشت نامعلوم پناهجویان گیر افتاده در مرزها و کشف یک سیاره جدید است.


به گزارش موزیک خوان به نقل از ایسنا، مهم ترین عناوین خبری روزنامه های جهان در روز شنبه ـ ۱۳ آذر ماه ـ به روایت آلبرت کوچویی، بدین شرح است:

فرانسه پای بر دوبی نهاده!نگاه ویژه روزنامه اوموند، به دیدار امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه، با امارات عربی، قطر و عربستان سعودی است؛ به گمان تحلیلگر فرانسوی، سه یار کلیدی. پاریس، پا بر زمین دوبی نهاده، مهم ترین قرارداد نظامی را امضا کرد؛ فروش هشتاد جت جنگی رافال به امارت عربی. قراردادی به ارزش ده ها میلیارد یورو. این هنوز آغاز سفر است. فرانسوی ها ضرب المثلی دارند که می گویند، در اروپا ساعت دارید، در آن سوی جهان وقت. سیزده سال مذاکره فرانسه، سرانجام ثمر داد. فروش جت جنگی فرانسوی به ارزش هفده میلیارد یورو.

سیاسی ترین خداحافظیآنگلا مرکل دست به سیاسی ترین خداحافظی زد. در سال ۲۰۰۵ گرهارد شرودر با آهنگ «راه من» از صدراعظمی، خداحافظی کرد و الان آنگلا مرکل، با اجرای ارکستر باندس ور و همان آهنگ، از صدارت آلمان خداحافظی کرد. البته آنگلا مرکل، تا تایید اولاف شولش، از جانب پارلمان آلمان، بر کرسی صدراعظمی، تکیه خواهد زد. آنگلا پنج هزار و هشتصد و شصت روز بر کرسی صدراعظمی آلمان ماند. ۹ روز کمتر از هلموت کهل با بیش ترین عمر صدارت اعظمی در آلمان از زمان پیدایی جمهوری فدرال آلمان در ۱۹۴۹. خداحافظی آنگلا مرکل در محوطه وزرات دفاع در برلین سر گرفت.

قربانیان مانده بر کاغذال پائیس روزنامه اسپانیایی نوشت: پناهجویان در گذر از کانال ماتش، با سی قربانی، سبب مشاجره میان فرانسه و انگلیس شدند. قایق هایی که پناهجویان را در گذر از آب های میان دو کشور، به کام مرگ می فرستند. هر یک انگشت افترا را به سمت دیگری نشانه می رود و الان، کار به نامه نگاری میان پاریس و لندن کشیده شده است. قربانیان مانده بر کاغذ.

در حاشیه اخبار امروز می خوانیم:

کشف سیاره ای آهنینمجله علمی «سایش» نوشت: سیاره ای از گدازه و آهن در فضا دیده شد. سیاره ای عجیب که ستاره شناسان آنرا سیاره «ماگما» یا ستگ آذرین می خوانند. سطح ستاره پر از گدازه است و وضعیت آن، همچنان رازآمیز مانده است. ستاره را تلسکوپ فضایی «تس» کشف کرده است. «ماگما» کوچک تر از زمین است. نام علمی آن سیاره فراستاره ای ۴۸۷۸ است که بوسیله ی یک گروه بین المللی شناخته شد. سیاره ای که کنجکاوی ستاره شناسان را در جهان سبب گشته است.
منبع:

1400/09/14
22:38:25
5.0 / 5
638
تگهای خبر: سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
لینک دوستان موزیك خوان
موزیک خوان