موزیک خوان Music Reader
با اهدای سه نشان مانی و یك نشان مانا؛

برگزیده نخستین رویداد جایزه بزرگ نقاشی معاصر ایران ارائه شد

برگزیده نخستین رویداد جایزه بزرگ نقاشی معاصر ایران ارائه شد

به گزارش موزیک خوان مراسم رویداد جایزه بزرگ نقاشی معاصر ایران و اهدای نشان های مانی و مانا از برنامه های انجمن هنرمندان نقاش ایران روز گذشته جمعه ۱۹ آذر در سالن شهناز خانه هنرمندان برگزار گردید.به گزارش موزیک خوان به نقل از روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، روز گذشته در مراسم نخستین جایزه بزرگ نقاشی معاصر ایران که در سالن استاد شهناز این مجموعه برگزار شد، امیر راد، رئیس انجمن هنرمندان نقاش ایران درباره این رویداد اظهار داشت: این رویداد با همکاری و مشارکت انجمن هنرمندان نقاش ایران و بیمه سامان برنامه ریزی شد که صحبت ها اولیه برای برگزاری آن حدود ۲ سال قبل در سال ۹۸ انجام شد که قرار بود در همان سال پیش برود. با آغاز همه گیری بیماری کرونا در اسفند ۹۸، این برنامه عقب افتاد.
وی افزود: کمی پس از آن برای برگزاری دوسالانه نقاشی ایران برنامه ریزی کردیم. در آنجا ما دو سالانه را به سه بخش تقسیم کردیم و در یک بخش قرار شد که رویدادهایی منفک داشته باشیم، یعنی ارتباط ساختاری و ارگانی با یکدیگر ندارند و در جاهای متعدد برگزار می گردد. برنامه ریزی کردیم که جایزه بزرگ در کنار منظره نگاری و … همچون این رویدادها باشد که قرار بود پنجم شهریورماه اتفاق بیفتد و باز هم با پیک آخر بیماری کرونا روبه رو شد و این اتفاق رخ نداد. فراخوان رویداد جایزه بزرگ نقاشی معاصر ایران را در پاییز اعلام کردیم که ۱۲۷۸ هنرمند با حدود ۳۵۰۰ اثر در این رویداد شرکت کردند. هلیا دارابی، جمشید حقیقت شناس و شهرام کریمی هم داوران این رویداد بودند.

رئیس انجمن هنرمندان نقاش ایران اظهار داشت: انجمن های هنری فعالیت شان این است که رسانه ای که نمایندگی می کنند را ارتقا بدهند. یعنی بزرگترین وظیفه ما بعنوان انجمن هنرمندان نقاش ایران، این است که تلاش نماییم این رسانه را آنچنان که باید، به همه معرفی کرده، جایگاه این رسانه را در جامعه تثبیت نماییم و به سمت رویدادهایی برویم و رویدادهایی را نمایندگی نماییم که ما را به این اهداف و برنامه ها برساند. در خیلی از نهادهایی که همین امروز هم در عرصه اجتماعی ما فعال می باشند، جایزه هایی برگزار می گردد. اما انجمن فکر کرد که باید حتما در این حوزه ورود پیدا کند، برای خودش یک استانداردی را قائل شود و مابقی خودشان را نسبت به آن بسنجند.
وی اضافه کرد: با عنایت به شرایط حال حاضر، آنچه که در فضای جامعه هنری ما رخ می دهد و نسبت به آنچه که موجود است، این جایزه، جایزه بزرگی است. امیدوارم بزرگ و بزرگترین بماند و آینده خوبی را برایش آرزو و پیشبینی می کنم.
در ادامه پویا رسولی، مدیر بازاریابی شرکت بیمه سامان اظهار نمود: برای ما خیلی پرارزش است که بعنوان نماینده یک شرکت بیمه ای خدمت هنرمندان گرامی هستیم و فرصتی دست داده تا علاوه بر فعالیتهای بیمه گری و تجاری، بتوانیم جهت ارتقای سطح فرهنگ کشورمان و انجام مسئولیت اجتماعی قدمی برداریم. در همین راستا این همکاری از ۲ سال قبل رقم خورد اما به علت شیوع کرونا این رویداد هم اکنون به نتیجه نهایی رسیده است. جایزه بزرگ نقاشی معاصر ایران، نه نخستین رویداد است و نه آخرینش. این برنامه ادامه خواهد داشت.
وی با دعوت از هنرمندان برای حضور در فراخوان های بعدی، افزود: بیمه سامان برای برگزیدگان این رویداد جوایزی در نظر گرفته است. این مجموعه به تمام برگزیدگان این نمایشگاه بیمه عمر مجانی هدیه خواهد نمود. تقدیرنامه ای هم به برگزیدگان اهدا خواهد شد تا بتواند انگیزه ای برای همکاریهای بعدی برای هنرمندان باشد.
رسولی ضمن اشاره به این که برنامه های آتی شان فقط به رشته نقاشی محدود نمی گردد اظهار داشت که برای پشتیبانی از هنرهای تجسمی و … هم در سالهای آینده برنامه دارند.
در ادامه این برنامه، از لیلا گودرزی و الهام پورخانی تقدیر گردید و سپس جایزه بزرگ این رویداد به مریم اسپندی اهدا شد.
در برنامه دیگری که در سالن استاد شهناز خانه هنرمندان ایران برگزار شد، انجمن هنرمندان نقاش ایران نشان های افتخار و عالی خویش را با عناوین مانی و مانا به هنرمندان برگزیده این انجمن اهدا کرد.
امیر راد درباره اهدای نشان های مانی و مانا بیان نمود: این مراسم سومین دوره اهدای این دو نشان به هنرمندان است. نشان مانی، نشان افتخار انجمن هنرمندان نقاش ایران است که هر سال به حداکثر سه نفر از کسانی که در خلال سالیان در شکل گیری انجمن و یا پیشبرد اهدافش کمک کردند اهدا می شود. نشان مانا که نشان عالی انجمن هنرمندان نقاش ایران است هم به یک هنرمند نقاش که در صحنه هنرهای تجسمی حضور فعال و شاخصی داشته، اهدا خواهد شد.
سپس محمدرضا فیروزه ای، عضو هیأت مدیره انجمن هنرمندان نقاش ایران ضمن اشاره به اهمیت تداوم اهدای این ۲ نشان، اظهار داشت: باید خودمان را باور داشته باشیم، به خودمان اهمیت دهیم و ارزش بگذاریم. این مساله بسیار مهم می باشد که من هم بعنوان یکی از اعضای هیأت مدیره، علیرغم دشواری ها پذیرفتم این امر اتفاق بیفتد و تداوم پیدا کند. نگرانی من، از تداوم این برنامه است.
وی اضافه کرد: کماکان اشکالاتی پا برجا است اما برگزاری چنین برنامه هایی بسیار خوشحال کننده است. در این مراسم ها برای قدردانی و تشکر از زحمات کسانی که استحقاقش را دارند، حضور پیدا می نماییم و به کارهایی که انجام داده اند ارج می گذاریم. امیدوارم که این اتفاق در دوره های بعد هم تداوم یابد و فراموش نشود، امر مهمی که می تواند به همدلی و همبستگی بیشتر ببین ما کمک نماید.
در ادامه این مراسم نشان مانی (نشان افتخار انجمن هنرمندان نقاش ایران) به جمشید حقیقت شناس، شهناز زهتاب و حمید توکلی اعطا شد.
همچنین نشان مانا (نشان عالی انجمن هنرمندان نقاش ایران) به فرشید ملکی اعطا شد و دخترش به نمایندگی از سوی او این نشان را دریافت کرد.


منبع:

1400/09/21
14:07:51
5.0 / 5
632
تگهای خبر: انجمن , بیمه , شركت , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
موزیک خوان