موزیک خوان Music Reader
در گزارش موزیك خوان مطرح شد؛

عثمان محمدپرست سوژه یک کتاب شد

عثمان محمدپرست سوژه یک کتاب شد

به گزارش موزیک خوان یکی از پژوهشگران و مدرسان شناخته شده حوزه موسیقی نواحی از انتشار دو اثر پژوهشی - تصویری در حوزه موسیقی مقامی خراسان و مناقب خوانی مهدوی اطلاع داد.هوشنگ جاوید پژوهشگر شناخته شده موسیقی کشورمان در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن تشریح تازه ترین فعالیتهای خود در عرصه موسیقی بیان نمود: مدتی پیش در ادامه پروژه مشاهیر موسیقی خراسان که به همت حوزه هنری استان خراسان رضوی در حال انجام می باشد، پروژه عثمان محمدپرست از هنرمندان برگزیده موسیقی نواحی خراسان با نام «خنیاگر تنها» به اتمام رسانده و آنرا تحویل دادم. این پروژه در برگیرنده نکات متفاوتی از زندگی هنری استاد عثمان محمد پرست است که می تواند برای علاقه مندان موسیقی اقوام جالب توجه باشد.
وی افزود: یکی دیگر از پروژه هایی که اخیرا با حمایت مرکز موسیقی حوزه هنری آنرا شروع کرده ام و می توانم اذعان کنم که یکی از مهم ترین پروژه هایی است که طی سالهای اخیر روی آن متمرکز شده ام، پروژه «مناقب خوانی مهدوی» است. پروژه ای که با حضور برخی از هنرمندان افغانستانی در چارچوب قوالی اجرا می شود و مقرر است به صورت صوتی و تصویری توسط حوزه هنری پیش روی مخاطبان قرار گیرد.

این پژوهشگر اظهار داشت: این برنامه نخستین بار است که درحال تجربه شدن است و اثری در حوزه قوالی و آوازهای هراتی است که من آنرا بر مبنای حوصله کم مخاطبان امروز جامعه بخصوص مخاطبان عام و جوانان تنظیم کردم. تنظیمی که بسیار کار سختی برایم بود و من تلاش کردم آنرا با شعر شاعران مختلف معاصر ترکیب کنم که دربرگیرنده ارزش های عرفانی و معنوی و عاشقانه ای است که بسیار می تواند مورد توجه مخاطبان قرار گیرد.
جاوید اضافه کرد: آنچه در این پروژه صورت گرفته، انتخاب آثار موسیقایی مختلف در حوزه قوالی و مناقب خوانی روی راگ های مختلف قوالی است که میتوان گفت دربرگیرنده تجربه های بسیار متفاوتی در این حوزه می باشد و امیدوارم شرایط بگونه ای طراحی و اجرا شود که بتواند مورد توجه شنوندگان باشد.


منبع:

1400/10/09
17:41:25
5.0 / 5
620
تگهای خبر: آثار , طراحی , كتاب , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لینک دوستان موزیك خوان
موزیک خوان