موزیک خوان Music Reader

سیلک اسکرین های حسین زنده رودی به معرض نمایش گذاشته می شوند

سیلک اسکرین های حسین زنده رودی به معرض نمایش گذاشته می شوند

به گزارش موزیک خوان آرت سنتر می خواهد سیلک اسکرین های حسین زنده رودی را در چارچوب نمایشگاهی با عنوان «رستاخیز حروف» به نمایش بگذارد.


به گزارش موزیک خوان به نقل از روابط عمومی آرت سنتر، نمایشگاه برگزیده ای از سیلک اسکرین های حسین زنده رودی از تاریخ یکم بهمن تا پنجم بهمن ۱۴۰۰ در آرت سنتر برگزار می شود. این سیلک اسکرین ها در ارتباط با آثارِ تولیدشده از جانب زنده رودی در دهه پنجاه شمسی هستند.
مراسم افتتاحیه این نمایشگاه جمعه، یکم بهمن ۱۴۰۰ در آرت سنتر و از ساعت ۱۶ تا ۲۱ برگزار می شود.
در استیتمنت نمایشگاه نوشته شده است:
«حسین زنده رودی را بدون شک باید یکی از برجسته ترین هنرمندان نوگرای ایران دانست. خیلی از اولین های هنر مدرن معاصر ما با نام او پیوند دارد؛ از سقاخانه و نقاشیخط تا بسیاری اتفاق های دیگر.
هنر او را باید در نقطه سرآغازها و در جریان سازی تحول ها دید و درک کرد. زنده رودی برای هنرِ ایرانیِ هفتاد - هشتاد سال گذشته، شاید چون شاملو برای شعر سپید ادبیات نوین پارسی است.
در دنیای اعجاب انگیز هنریِ زنده رودی، گنجی پنهان شده را هم میتوان سراغ گرفت. آنجایی که سیلک اسکرین های وی نشان و جانی تازه در قامت حرف و عدد دمیده و از اتفاق تابحال کمتر بدان توجه شده است.
آرت سنترِ با تاکید روی سیلک اسکرین های دستی، زاویه دیگری از هنر این هنرمند پیشکسوت را به معرض نمایش گذاشته است. رستاخیزی از حروف و فرهنگ ایرانی با بیانی مدرن در سیلک اسکرین ها و نقاشی خط های چارلز زنده رودی....»
علاقه مندان می توانند برای حضور در افتتاحیه این نمایشگاه، جمعه، یکم دی از ساعت ۱۶ تا ۲۱ در آرت سنتر حضور یابند. همینطور از دوم تا پنجم بهمن می توانند از ساعت ۱۱ تا ۲۱ برای دیدنِ آثار سیلک اسکرین هایِ حسین زنده رودی به باغ انجمن خوشنویسان ـ دزاشیب ـ آرت سنتر رجوع کنند.1400/11/01
12:08:38
5.0 / 5
536
تگهای خبر: آثار , انجمن , فرهنگ , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
موزیک خوان