موزیک خوان Music Reader

توضیحات ضرغامی درباره سفر ارزان، انتصاب های صداوسیمایی و ادغام فرش

توضیحات ضرغامی درباره سفر ارزان، انتصاب های صداوسیمایی و ادغام فرش

موزیک خوان: عزت الله ضرغامی از تسهیلاتی برای سفر ارزان آگاهی داد و درباره انتصاب ها و انتقال مدیران صدا و سیما در گردشگری و میراث فرهنگی و انتقال مرکز ملی فرش به صنایع دستی توضیحاتی داد.


به گزارش موزیک خوان به نقل از ایسنا، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در حاشیه افتتاح نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی و در جمع خبرنگاران اظهار داشت: باتوجه به وضعیتی که کرونا نسبت به سال قبل به وجود آورده است، بنظر می رسد اقبال مردم به مسافرت بیشتر از سال قبل شده است. در ستاد نوروزی نیز درباره مراکز اقامتی و گردشگری هماهنگی های انجام شده و روز دوشنبه در سطح بالایی، این مساله با استانداران بررسی می شود.
ضرغامی در پاسخ به سوال ایسنا درباره برنامه این وزارتخانه برای سفر ارزان باتوجه به اظهارات مکرری که در این زمینه دارد، اظهار داشت: بسته های سفر ارزان یکی از اولویت های این وزارتخانه است تا توزیع عادلانه در مسافرت اتفاق افتاد، به همین دلیل برنامه جدیدی اعلام می شود تا مردم بتوانند از این تسهیلات استفاده کنند. دستگاه های مختلف هم باید برای اینکه خدمات در اختیار گردشگران قرار گیرد همراهی کنند تا مردم از خدمات گردشگری بهره ببرند، چون گردشکری حق همه مردم است.
وی در پاسخ به این پرسش که بسته سفر ارزان تا نوروز در دسترس مردم قرار می گیرد، اظهار نمود: این را معاون گردشگری اعلام می کند، اما این هفته یک استارت آپ و برنامه ای در زمینه سفر راه اندازی خواهیم کرد که وقتی نهایی شد اعلام عمومی می نماییم.
ضرغامی درباره ایران هراسی در میان گردشگران نیز اظهار داشت: در بین توریستهای خارجی ایران هراسی باطل به وجود آمده است. توریستهای خارجی با ذهنیتی که نسبت به ایران دارند تصمیم می گیرند این سفر را انجام دهند، اما وقتی به ایران می آیند دیدگاهشان تغییر می کند.
او اضافه کرد: در نمایشگاه فیتور اسپانیا یکی از تورگردانان به من می گفت «در هیچ کجا آزادی ای را که خانم ها در ایران دارند ندیده ام. زمانی که به ایران سفر کردم دیدم زنان پشت فرمان نشسته اند، حجاب ندارند، سیگار می کشند و کمربند هم نبسته اند بسیاری از ذهنیت هایم اصلاح شد». توهم هایی درباره ایران وجود دارد که طبیعی است، چون گردشگری رقابتی است و خیلی ها می خواهند ظرفیت ما را بگیرند.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی درباره کمک به خسارت دیدگان کرونا در دو حوزه صنایع دستی و گردشگری اظهار نمود: خسارت دیدگان حوزه های مختلف، همچون اقامتگاه ها، شرکت های گردشگری و فعالان صنایع دستی مورد توجه قرار گرفته اند. همین طور در دولت و ستاد کرونا برای مساعدت با آنها مصوباتی درنظر گرفته شده است، از وام هایی که اختصاص داده می شود تا استمهال وام ها و کمک های بلاعوض در زمینه صنایع دستی که رقم آن هم بالا رفته است.
او اضافه کرد: امکانی که دولت برای تبصره ۱۸ فراهم نموده سبب شده است موفق ترین دستگاهی که این تبصره را عملی می کند وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی باشد. در حال حاضر وام با پایین ترین بهره و تسهیلات می دهیم و همین هفته در جلسه دولت، بعنوان نطق پیش از دستور انتقاد شدیدی به رفتار شوراهای برنامه ریزی و استانها کردم و گفتم وقتی پرونده های وام های مربوط به تبصره ۱۸ در استان به مرحله نهایی می رسد شورای برنامه ریزی تعلل می کند. رئیس جمهور از این مساله ناراحت شد و تذکر جدی داد که شوراها سختگیری نکنند. همچنین، پیشنهاد کردم اختیار شورای برنامه ریزی در این مورد به وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تفویض شود تا مردم معطل نشوند.
او افزود: برای سال آینده سازمان برنامه و بودجه نیز تعهد داد هیچ مشکلی برای تسهیلات و وام های ارزان وجود نداشته باشد.
ضرغامی اظهار داشت: درست است که وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فقیر است و اعتبارات کمی دارد، ولی نسبت به سایر دستگاهها توانسته ایم مرحله اول وام های تبصره ۱۸ را عملیاتی نماییم.
او درباره انتصاب های پی درپی و انتقال همکاران قدیمی اش از صدا و سیما به وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار نمود: سیاست ما شایسته سالاری است. هر کسی در جایگاهی که بوده است اگر شایسته بوده ابقا شده یا ارتقا پیدا کرده است یا ماموریت جدید گرفته و یا به او زمان داده شده تا با سیاست های جدید تطبیق داده شود، اگر دیدیم می تواند رفتار جدید را بپذیرد حضورش ادامه پیدا خواهدنمود. اساس کار ما شایسته سالاری است. از نیروهای وزارتخانه هم استفاده می نماییم. همین طور از مدیرانی که در کشور حضور دارند و می توان از ظرفیت آنها بهره برد.
ضرغامی درباره انتقال مرکز ملی فرش به این وزارتخانه اظهار داشت: در این زمینه اجمالی بین ما و وزارت صمت صحبت انجام شده است. برای این انتقال شرایطی وجود دارد که اگر فراهم گردد انتقال مرکز فرش صورت خواهد گرفت.

منبع:

1400/11/09
22:58:04
5.0 / 5
842
تگهای خبر: اقامت , خدمات , سفر , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
موزیک خوان