موزیک خوان Music Reader

افتتاح چهاردهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر با پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

افتتاح چهاردهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر با پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

به گزارش موزیک خوان چهاردهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر جمعه پانردهم بهمن ماه ساعت 17 در موسسه فرهنگی و هنری با حضور هنرمندان شروع به کار می کند.


به گزارش موزیک خوان به نقل از ستاد خبری چهاردهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در آستانه شروع به کار جشنواره، پیامی را به این شرح منتشر کرد:
اگر رشد ادبیات و داستان نویسی سبب ارتقای هنرهای شنیداری می شود، بی شک رشد تمامی رشته های هنری که در زمره هنرهای دیداری و بصری محسوب می شوند به شکل ملموسی وابسته به پیشرفت هنرهای تجسمی اند. از این روی، هر نوع فعالیتی که به اعتلای هنرهای تجسمی کشور بینجامد، نتیجه اش در سایر هنرهای بصری قابل مشاهده خواهد بود. گرچه این امر میسر نمی گردد مگر آن که هنرمند ایرانی به گذشته خود نظر کند و از میراث فرهنگی هنری گذشته همچون نگاره ها و نقش مایه های شگفت اسلامی – ایرانی بهره گیرد و با زبان زمانه ی خود و برای مخاطب آنها را باز آفرینی نماید.
محمد مهدی اسماعیلی در پیام خویش را اشاره به اهمیت مخاطب در هنر نوشته است: هنرمند می داند هنر بی مخاطب دوامی ندارد. هنرمندانی که برگرفته از رخدادهای جامعه و تجربیات خود آثار هنری عرضه می دهند، با نگاه انسانی و تعهد هنری خود، بزرگترین ذخیره برای هنر و داشته های فرهنگی و میراث هنری کشورمان محسوب می شوند که از رهگذر آفرینش های هنری، نسبت خویش با مردم و جامعه را زنده و پویا نگاه می دارند.
همینطور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به روزهای سخت کرونایی اشاره نمود و اضافه کرد: همزمان با پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، چهاردهمین دوره جشنواره هنرهای تجسمی فجر که با گذشت دو سال از شرایط سخت شیوع بیماری کرونا برگزار می شود، حاصل نگاه و اندیشه هنرمندان گرانمایه هنرهای تجسمی است و نقطه امیدی برای هنرمندان و مخاطبان این رویداد که با حضور مستمر در فرآیند عرضه و عرضه اثر، پویایی و نشاط هنر را تضمین می کنند.
اسماعیلی در ادامه ضمن اشاره به تعداد بالای شرکت کنندگان در جشنواره هنرهای تجسمی اظهار داشت: مشارکت پرشمار پدیدآورندگان آثار تجسمی در شاخه های متعدد و حضور تعداد قابل توجهی از هنرمندان برجسته کشور در کسوت دبیران و داوران جشنواره، می تواند نویدبخش رقابتی سالم و اندیشمندانه در عرصه هنرهای تجسمی باشد تا هنرمندان با اطمینان خاطر در این حوزه شرکت نمایند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در انتها پیام خود از تمامی دست اندرکاران چهاردهمین دوره جشنواره هنرهای تجسمی فجر و هم استادان گرامی که بعنوان دبیر و داور در این دوره حضور داشته اند، تشکر کرد.
یادآوری می شود که چهاردهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر از جمعه پانزدهم بهمن ماه شروع به کار می کند و تا 30 بهمن در موسسه فرهنگی هنری صبا واقع در خیابان ولی عصر تقاطع خیابان طالقانی میزبان هنردوستان است.
1400/11/16
22:38:49
5.0 / 5
563
تگهای خبر: آثار , جشن , جشنواره , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳