موزیک خوان Music Reader
با ارسال یك نامه صورت گرفت؛

چند درخواست مالیاتی مدیران آموزشگاه های موسیقی از وزیر ارشاد

چند درخواست مالیاتی مدیران آموزشگاه های موسیقی از وزیر ارشاد

موزیک خوان: تعدادی از مدیران آموزشگاه های موسیقی تهران با ارسال نامه ای به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خواهان برگزاری جلسه ای فوری با مدیرکل مالیات استان تهران برای ابلاغ دستورالعملی واحد شدند.منوچهر فیروزی مسئول پیگیری مشکلات چند ماه گذشته مدیران آموزشگاه های موسیقی کشور در گفتگو با خبرنگار مهر از ارسال نامه تعدادی از مدیران آموزشگاه های موسیقی تهران به محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص برگزاری جلسه ای فوری با مدیرکل مالیات استان تهران برای ابلاغ دستورالعمل واحد به حوزه های مالیاتی در پی اقدام دولت پیرامون معافیت مالیاتی اصحاب فرهنگ و هنر برمبنای چارچوب های قانونی آگاهی داد.
در متن نامه ارسالی برخی از مدیران آموزشگاه های موسیقی تهران به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که نسخه ای از آن در اختیار گروه هنر خبرگزاری مهر قرار گرفته، آمده است:
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی / جناب آقای محمد مهدی اسماعیلی
همانگونه که مستحضرید به سبب انتشار ویروس کرونا، تمامی کسب وکارها خصوصاً بخش فرهنگ و هنر گرفتار بحران غیر قابل جبرانی شد.
تا سال ۱۳۹۵ تمامی مراکز فرهنگی هنری و آموزشگاه های موسیقی که از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز فعالیت دریافت کرده بودند، طبق بند (ل) ماده ۱۳۹ معافیت کامل داشتند، اما از سال ۱۳۹۶ حوزه های مالیاتی هر منطقه بصورت سلیقه ای مبادرت به صدور برگ تشخیص مالیاتی نموده و اصحاب فرهنگ و هنر را با چالش جدی رو به رو کردند تا جایی که حدود ۲۰۰ آموزشگاه موسیقی فقط در استان تهران مجبور به تعطیلی شدند و قریب به ۵ هزار نفر به خیل بیکاران پیوستند.
حدود چهار سال است همراه با دوستان پیگیر معافیت و حذف مالیات طبق قانون هستیم، اخیراً با عنایت ویژه حضرتعالی، مجلس محترم شورای اسلامی رای به حذف مالیات و اجرای بند (ل) ماده ۱۳۹ داد که اشاره به معافیت مالیاتی آموزشگاه های موسیقی و فرهنگی هنری در قانون دارد.
لذا از حضرتعالی تقاضا داریم دستور فرمایید جلسه ای با حضور نمایندگان آموزشگاه های موسیقی و مدیرکل محترم مالیات استان تهران پیش از اختتام سال جاری برگزار تا دستورالعمل واحدی به حوزه های مالیاتی ابلاغ گردد تا قانون در همه جا یکسان اجرا شود.
درخواست دوم این که حوزه مالیاتی تخصصی و مستقل موسیقی معرفی شود تا اصحاب فرهنگ و هنر فقط برای اظهار نامه به آنجا مراجعه نمایند.
برای مشاهده اصل نامه ارسالی تعدادی از مدیران آموزشگاه های موسیقی به وزیر ارشاد اینجا را کلیک کند.


منبع:

1400/12/12
12:04:49
5.0 / 5
430
تگهای خبر: آموزش , فرهنگ , مد , موسیقی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳