موزیک خوان Music Reader

نویسنده و تصویرگر محبوب کودکان درگذشت

نویسنده و تصویرگر محبوب کودکان درگذشت

موزیک خوان: «شرلی هیوز» نویسنده و تصویرگر پرکار کتاب های کودکان در سن 94 سالگی از دنیا رفت.


به گزارش موزیک خوان به نقل از گاردین، «شرلی هیوز» در طول ۷۰ سال زندگی حرفه ای، تصویرگری و نویسندگی تعداد زیادی کتاب را بر عهده داشت و بعنوان اولین فرد در سال ۲۰۱۵ جایزه یک عمر دستاورد بنیاد کتابخوانی «BookTrust» را دریافت کرد و برای تصویرگری کتاب «داگر» بعنوان محبوب ترین برنده مدال «کیت گرینوی» (برای تصویرگری کتاب کودکان) در ۵۰ سال اخیر انتخاب شده بود.
«فیلیپ پولمن» نویسنده انگلیسی او را فردی با استعدادی غنی و گسترده توصیف کرد و اظهار داشت: «او چنان حضور گرم و خیرخواهانه ای در زندگی تعداد بی شماری از کودکان و والدین آنها دارد که هیچ گاه نمی توان تصور کرد کودکی مان بدون او چگونه می بود».
مجموعه کتاب های «شرلی هیوز» در مجموع به فروش ۱۰ میلیون دلار رسیده اند و او تصویرگری بیش از ۲۰۰ کتاب کودک را نیز برعهده داشته است.


از معروف ترین آثار این نویسنده می توان به مجموعه داستان های «الفی» اشاره نمود که نگارش آن در سال ۱۹۸۱ شروع شد. وی در این مجموعه داستان کودکی چهاساله به نام الفی را تعریف می کند که بطور تصادفی خودرا در خانه حبس می کند. در مجموع هشت کتاب از مجموعه داستان های «الفی» انتشار یافته است.
هیوز در سال ۲۰۱۷ نشان امپراتوری بریتانیا را برای اراده خدمات به عرصه ادبیات دریافت کرد.


«BookTrust» که بزرگ ترین بنیاد کتابخوانی در بریتانیاست در واکنش به درگذشت این نویسنده و تصویرگر، از او به علت تحت تاثیر قرار دادن چندین نسل و خلق داستانی هایی که هنوز همه عاشق آنها هستند، قدردانی کرد.

منبع:

1400/12/13
16:30:06
5.0 / 5
474
تگهای خبر: آثار , خدمات , كتاب , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴