موزیک خوان Music Reader

داستان اجرانشدن یک موسیقی لری و حواشی آن

داستان اجرانشدن یک موسیقی لری و حواشی آن

کهگیلویه و بویراحمد در آستانه شروع سال ۱۴۰۱ برنامه عصر جدید از همه طوایف و اقوام ایران زمین دعوت کرد تا هنگام تحویل سال در این برنامه حضور داشته باشند و از استان کهگیلویه و بویراحمد هم شهریار کریمی به این برنامه دعوت شده بود تا در بخشی از این برنامه که کنداکتور آن بسته شده بود، مبادرت به اجرای موسیقی لری کند، اما در نهایت زمان اجرا به این خواننده داده نشد.


به قول این خواننده، در حالیکه همه مردم استان و قوم لر منتظر اجرای این خواننده هم استانی خود بودند در طول برنامه به بهانه های مختلف اجرای او به تاخیر افتاد و در قسمتی موسیقی لری لحظه ای پخش و وی هم برای اجرا بلند می شود اما به یک بار پیام بازرگانی پخش می شود. این مساله در فضای مجازی از جانب مردم و برخی چهره های فرهنگی و هنری واکنش هایی را به دنبال داشت.
شهریار کریمی، خواننده کهگیلویه و بویراحمدی در تماسی با خبرنگار ایسنا اظهار داشت: طی تماس تلفنی از برنامه عصر جدید به مناسبت شروع سال جدید از اینجانب دعوت شد و قرار شد در ایام ۲۸ و ۲۹ اسفند ۱۴۰۰ هر شب در این برنامه یک اجرای موسیقی داشته باشم.
وی ادامه داد: در شب اول گفتند وقت نیست که شما اجرا داشته باشید و شب دوم هم با عنوان دیگری زمان برای اجرا ندادند.
کریمی اظهار نمود: در صورتی که بخشی از قطعه ای که باید اجرا می کردم در برنامه زنده پخش گردید اما به یک دفعه پیام بازرگانی پخش گردید و باردیگر نتوانستم اجرای برنامه داشته باشم و وقتی به کارگردان برنامه (احسان علیخانی) اعتراض کردم گفت من می گویم چه کسی اجرا نماید و شما هم اجرا خواهید کرد.
همینطور جهانبخش صابری، گوینده و مجری رادیو و تلویزیون صدا و سیمای مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد نسبت به این مسأله واکنش نشان داد و اظهار داشت: چند شب پیش شهریار کریمی خواننده محبوب استان کهگیلویه و بویراحمد به برنامه عصر جدید دعوت می شود در خلال برنامه آقای علیخانی اعلام نموده که دقایق بعدی شاهد اجرای این خواننده یاسوجی خواهیم بود اما در نهایت این اتفاق، رخ نداد، ازاین رو عوامل اصلی برنامه باید پاسخگوی مردم و طرفداران این خواننده باشند.
صابری افزود: با این کار هیچ چیزی از ارزش های هنری و شخصیت شهریار کریمی کاسته نمی گردد و اساسا نزد مردم محبوب تر و دوست داشتنی تر خواهد شد و مردم و قوم بزرگ لر به این خواننده افتخار می کنند.

امین درخشان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد هم در واکنش به این مساله به خبرنگار ایسنا اظهار داشت: به هیچ وجه پذیرفتنی نیست که میلیونها بیننده تلویزیونی منتظر اجرای موسیقی محلی یکی از هنرمندان خود باشند که با سهل انگاری بی تدبیری و ناهماهنگی، باعث رنجش خاطر احساسات مردم عزیز این استان شوند.
وی ادامه داد: اصالت فرهنگی قوم لر و مردم استان کهگیلویه و بویراحمد قدمتی به درازای تاریخ و شهرت جهانی دارد، مردم استان کهگیلویه و بویراحمد در عرصه های مختلف برای عزت ملی و استقلال میهن اسلامی همواره در عرصه های مختلف خوش درخشیدند و نامی ماندگار از خود برجای گذاشتند، بی تدبیری در برنامه زنده عصرجدید پذیرفته نیست و باید جبران شود.
درخشان اظهار نمود: بعنوان خادم مردم در عرصه فرهنگ و هنر نسبت به این مورد که باعث دلخوری بین مردم و اهالی فرهنگ و هنر استان کهگیلویه و بویراحمد و قوم لر شده است انتظار داریم دست اندرکاران و تهیه کنندگان این برنامه ضمن عذرخواهی از ساحت گرانبهای مردم، توضیحات لازم را بدهند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: رسانه ملی بعنوان یک نهاد انقلابی و مردمی، توجه به اقوام مختلف ایرانی را همواره بعنوان یک اولویت در نظر داشت ازاین رو انتظار داریم این نگرانی را به نحوی جبران کنند و تدبیری بیندیشد تا شاهد چنین اتفاقاتی که باعث رنجش خاطر اجتماعی فرهنگ مردم شده است، نباشیم.
منبع:

1401/01/07
21:34:47
5.0 / 5
478
تگهای خبر: فرهنگ , مد , موسیقی , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳