موزیک خوان Music Reader
در گزارش موزیك خوان مطرح شد؛

چرا فلسطین سنگ محک است؟

چرا فلسطین سنگ محک است؟

عبدالحمید قدیریان می گوید فلسطین سبب شده ایران جایگاهش در بین ملل مستضعف و عرب زبان بیشتر شود و پاک طینتان با معیار فلسطین می توانند تشخیص دهند اهداف ایران چقدر متعالی و راهگشا است.عبدالحمید قدیریان هنرمند نقاش پیشکسوت در ارزیابی هشتمین هفته هنر انقلاب که نمایشگاه هایش در حوزه هنری برپاست، به خبرنگار مهر اظهار داشت: این نمایشگاه ها، مروری بر آثاری که قبلاً خلق شده بودند، است و عرضه جدیدی در این هفته نشده است. هدف از برگزاری این نمایشگاه ها هم می تواند این باشد که هنرمندان را دعوت به این مورد کنند که آثار قدیمی را ببینند و سطح فکری آن سال ها را به نمایش بگذارند تا هنرمندان و مخاطبان آثار بتوانند تحلیل کنند و همینطور تفکر حاکم بر جامعه را با تفکری که آن زمان حاکم بوده، مقایسه کنند. همینطور از نظر تکنیکی هم آثار خوبی برای عرضه انتخاب شده است.
وی به کمال تکنیکی هنرمندان نسبت به گذشته اشاره و خاطرنشان کرد: به علت کمالی که در هنرمندان از نظر تکنیکی رخ داده است، باید تغییری در تعریف و ساختار نگاه «هنر انقلاب» از نظر تفکری اتفاق بیفتد و پیشنهاد می کنم اهل تفکر به میدان بیایند و این مبحث را دامن بزنند تا نگاهی نو و پرانرژی اتفاق بیفتد.
قدیریان در پاسخ به این که آیا «هفته هنر انقلاب» توانسته گفتمانی ایجاد نماید، توضیح داد: ما یک دوره فرتوت فرهنگی داشتیم و این مناسبت های «هنر انقلاب» برای آن دوره و فضا، خیلی خوب بود یعنی در جایی که بسیاری از سیاستمداران تلاش می کردند ما را از تفکر و فضای انقلاب فاصله بیندازند این مناسبت، تمام کاشته های آنها را نقش بر آب می کرد و روحی به انقلاب و مردم می داد اما هم اکنون چنین برنامه هایی کفایت نمی کند و در فضایی قرار گرفته ایم که دولت و مجلس می خواهد در راه انقلاب حرکت نماید، رهبری هم مدام تشویق کننده این روند هستند. در این فضا، نباید خودمان را دلخوش به یک مناسبت هفتگی نماییم، بلکه «هنر انقلاب» باید جایگاه و نقش اصلی خویش را پیدا کند و باید در اهداف بلند مدت انقلاب تبیین شود.
این هنرمند انقلابی در پاسخ به پرسشی در خصوص این که مسئله «فلسطین» در «هنر انقلاب» چقدر محوری است، اظهار داشت: فلسطین در اصل نوعی سنگ محک است و خداوند این ماجرا را در راه انقلاب و مردم مظلوم جهان و کشورهای عربی و کشورهای ظالم قرار داده است. فلسطین نوعی سنگ میزان است و این که در جایی که فتنه ها خیلی قوی و زیاد می شود و تشخیص حق و باطل مشکل می شود، «فلسطین» می تواند برای پاک طینتان یار و معیار سنجش باشد و همین مساله هم پیشبینی می شود با برخوردی که حکومت های عربی در رویارویی با فلسطین دارند، روز به روز ایران جایگاهش در بین ملل مستضعف و عرب زبان بیشتر خواهد شد و پاک طینتان با معیار فلسطین می توانند تشخیص دهند اهداف ایران چقدر متعالی و راهگشا است.


منبع:

1401/01/27
10:04:13
5.0 / 5
536
تگهای خبر: آثار , فرهنگ , مد , نمایشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲