موزیک خوان Music Reader

هشدار این خبر حاوی تصاویر نامناسب است!

هشدار این خبر حاوی تصاویر نامناسب است!

به گزارش موزیک خوان هشدار؛ این خبر حاوی تصویری است که امکان دارد تماشای آن برای همه مناسب نباشد!


برنامه «عکس های تکان دهنده» از شبکه اسپانیایی زبان هیسپان تی وی در این قسمت به نمایش و بررسی عکس مشهور «سرباز سوخته» اختصاص دارد.
به گزارش موزیک خوان به نقل از ایسنا، «عکس های تکان دهنده» به کارگردانی کیانوش الطافی که هر هفته با انتخاب عکسی اثرگذار و ماندگار در تاریخ به بررسی و نقد آن می پردازد، در این قسمت به بررسی عکس مشهور «سرباز سوخته» که توسط کنت جارک عکاس آمریکایی در ۲۸ فوریه ۱۹۹۱ در جریان جنگ خلیج فارس ثبت شده، می پردازد.

این عکس یک سرباز عراقی را نشان داده است که تلاش می کند خویش را از وسیله نقلیه ای که روی آن سوار بوده است، بالا بکشد در حالیکه شعله ها وسیله او را در بر گرفته است و بدنش را تا عمق استخوانش خاکستر کرده است. «کنت جارک» در این عکس سرباز سوخته را که آتش چیزی از جزئیات چهره اش باقی نگذاشته در کنار پیکرهای هم قطاران کشته شده اش به تصویر کشیده است. درد و نگاه خیره این سرباز به ناکجا بدون این که واقعا چشمی وجود داشته باشد، گویای درد و رنج ناشی از جنگ است.
این عکس که می توانست نماد جنگ خلیج فارس باشد، با هدف جداسازی مردم از حقیقت ها و تبعات ناگزیر جنگ و پوشاندن بخشی از حقیقت، مورد سانسور قرار گرفت و راهی به نشریات آمریکایی پیدا نکرد؛ اما در شرایطی که تایم و آسوشیتدپرس از انتشار عکس خودداری کردند، ابزرور (نشریه ای انگلیسی) و لیبراسیون فرانسه، عکس را قبول کردند و چند ماه بعد سرانجام پای عکس به American Photo هم باز شد.

«عکس‎های تکان‎دهنده» کاری از واحد برنامه های شبکه پرس تی وی است که برای مخاطبان اسپانیایی زبان شبکه هیسپان تی وی زبانگردانی شده است. این برنامه روز پنجشنبه ـ ۲۲ اردیبهشت ماه ساعت ۰۴: ۱۵ صبح به وقت تهران پخش می شود و تکرار آن همان روز ساعت ۱۱: ۱۵، ۱۵: ۱۵ و روز جمعه ساعت ۱۳: ۱۵ برای اسپانیایی زبان های سراسر جهان قابل مشاهده خواهد بود. علاقه مندان می توانند با رفتن به آدرس https: //www.hispantv.com/showprogram/fotos-que-sacuden-al-mundo/۵۳۴ این برنامه را در وبسایت شبکه هیسپان تی وی مشاهده کنند.
1401/02/22
23:09:56
5.0 / 5
507
تگهای خبر: جشن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴