موزیک خوان Music Reader
فاروق كیانی:

مرحوم محمدپرست هنر را در خطه خواف زنده نگاه داشت

مرحوم محمدپرست هنر را در خطه خواف زنده نگاه داشت

خراسان رضوی یک استاد بازی ها و رسوم آئینی ضمن اشاره به جایگاه هنری عثمان محمدپرست اظهار داشت: مرحوم عثمان محمدپرست از پیشکسوتان حوزه هنر بود که توانست با استعداد و فعالیتهای خود هنر را در خطه خواف زنده نگاه دارد و در این عرصه شاگردانی هم تربیت کند.فاروق کیانی در گفتگو با ایسنا بیان نمود: با وجود لطف کمتری که مسؤلان هنری به شرق خراسان دارند اما باز هم هنرمندان بزرگی در این منطقه پرورش یافته اند.

وی خاطرنشان کرد: علیرغم این مورد باز هم هنرمندان بزرگی در این منطقه پرورش یافته اند که هر کدام شاگردانی را تربیت کردند که سبب شده این هنرهای آئینی، نواها و آواهای اساطیری در این منطقه رونق یابد و هنر خویش را به جهان و جهانیان معرفی کنند تا همه بدانند که در این منطقه چنین کسانی بوده، هستند و خواهند بود.

این استاد هنرهای آئینی خراسان ضمن اشاره به فوت عثمان محمدپرست و بیان این که محمدپرست کارنامه هنری درخشانی دارد، تصریح کرد: وجود عثمان محمدپرست برای هنر و هنرمندان مانند گنجینه بود و باید قدر افرادی مثل او نظیر استاد غفاری و... در منطقه جام و دیگر اساتید را که گنجینه های بزرگی هستند، بدانیم.1401/02/31
13:14:57
5.0 / 5
491
تگهای خبر: بازی , مد , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
موزیک خوان