موزیک خوان Music Reader
معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی:

اجرای طرح آموزش مجانی هنر در مناطق کمتر توسعه یافته، از اولویت های ماست

اجرای طرح آموزش مجانی هنر در مناطق کمتر توسعه یافته، از اولویت های ماست

به گزارش موزیک خوان لرستان معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: اجرای طرح آموزش مجانی هنر در مناطق کمتر توسعه یافته، از اولویت های ماست.


محمود سالاری که به منظور شرکت در آیین اختتامیه اولین جشنواره ملی خوشنویسی سواد قلم به کوهدشت لرستان سفر کرده، با فرماندار و نماینده این شهرستان در مجلس ملاقات و گفتگو کرد.
در این دیدار که با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان برگزار شد، ضمن تشکر از همراهی مسؤلان در اجرای رویدادهای مختلف فرهنگی و هنری، اظهار داشت: اجرای طرح آموزش مجانی هنر در مناطق محروم، کمتر توسعه یافته و مرزی یکی از برنامه های های ویژه مقام عالی وزارت در مورد آموزش های هنری است که دوره نخست آن همزمان در یازده استان کشور با موفقیت و استقبال مخاطبان برگزار شد.
وی ادامه داد: حرکت در راه تحقق شعار عدالت محوری دولت سیزدهم و دستیابی به هدف توسعه اقتصاد هنر و کسب و کارهای فرهنگی و هنری و صیانت از هنرهای ملی، بومی و محلی از مهم ترین اهداف اجرای این طرح است که در مرحله دوم نه استان دیگر به این طرح افزوده شد.
معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه خاطرنشان کرد: کوهدشت با عنایت به ظرفیت های بالای هنرمندان خوشنویس خود، می تواند در آینده به یکی از قطب های این هنر فاخر اسلامی تبدیل گردد و برگزاری این جشنواره می تواند زمینه ساز این هدف مهم باشد.
منصور احمدی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان هم در این نشست ضمن تشکر از حمایت های مقام عالی وزارت و معاونت امور هنری وزیر در جهت برگزاری این جشنواره به میزبانی لرستان، اظهار داشت: یک سند چشم انداز را بر مبنای ظرفیت های فرهنگی، هنری و رسانه ای لرستان، تدوین کرده ایم که بر مبنای آن، تا آخر سال جاری رویدادهای بسیار مهمی با گستره ملی در لرستان برگزار می گردد که البته منوط به تداوم حمایت های مسئولین وزارتی و استانی است.
در ادامه این جلسه، نماینده شهرستان های کوهدشت و رومشکان در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون فرهنگی ضمن ابراز خرسندی از حضور معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در کوهدشت، اظهار داشت: مهم ترین خواسته ما از شما، حمایت تمام قد مادی و معنوی از فعالیتهای فرهنگی و هنری این دو شهرستان است.
حجت الاسلام محمدرضا مبلغی اظهار نمود: یکی از مصادیق این حمایت، توسعه زیرساخت های هنری بوده که یکی از مطالبه های اصلی اصحاب فرهنگ و هنر کوهدشت و رومشکان است.
فرماندار کوهدشت هم در انتها این دیدار، ضمن تاکید بر پشتیبانی از فعالیتهای فرهنگی و هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان، اظهار داشت: امیدواریم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همچون این جشنواره، باز هم به مجموعه مدیریتی و متولیان فرهنگی هنری شهرستان اعتماد کرده و زمینه ی برگزاری رویدادهای اینچنینی در کوهدشت را فراهم آورند.
منبع:

1401/03/03
15:05:35
5.0 / 5
603
تگهای خبر: آموزش , جشن , جشنواره , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
موزیک خوان