موزیک خوان Music Reader
یك خوشنویس:

دوسالانه خوشنویسی قزوین پررنگ تر شود

دوسالانه خوشنویسی قزوین پررنگ تر شود

موزیک خوان: قزوین یک هنرمند خوشنویس اظهار داشت: اگر تلاش نماییم دو سالانه خوشنویسی استان قزوین را پررنگ تر برگزار نماییم گام مهمی در امتداد معرفی قزوین بعنوان پایتخت خوشنویسی کشور برداشته ایم.


عبدالله کلهری، خوشنویسی که این روزها به همت حوزه هنری استان قزوین در نگارخانه مهر، نمایشگاه انفرادی خوشنویسی برگزار کرده، در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: بنده اصالتا کرمانشاهی هستم و آموزش خوشنویسی را سال ۶۷ تحت نظر زنده یاد استاد منصور جهانگیری که یکی از خوشنویسان برجسته شهر سنقر کرمانشاه بودند، شروع کردم.
وی افزود: با راهنمایی های استاد جهانگیری در سال ۶۹ در مسابقات هنرهای تجسمی دانش آموزی در رشته خوشنویسی مقام نخست استانی را کسب کردم و در همان سال در ششمین دوره مسابقات سراسری هنرهای تجسمی شرکت کردم.
کلهری عنوان کرد: دوره فوق ممتاز را زیرنظر رییس انجمن خوشنویسان استان کرمانشاه، استاد جواری کرمانشاهی گذراندم و در سال ۹۵ موفق به کسب مدرک فوق ممتاز شدم.
این هنرمند بیان کرد: بعد از کسب مدرک فوق ممتاز، با رییس انجمن خوشنویسان استان قزوین و عضو شورای عالی انجمن خوشنویسان ایران، استاد میرحیدر موسوی آشنا شدم و از سال ۹۶ تا حالا هنرجو و شاگرد استاد موسوی هستم، با راهنمایی های خالصانه این هنرمند در آزمون مرحله استادی در سال ۱۴۰۰ پذیرفته شدم.
وی اشاره کرد: تا حالا نمایشگاه های زیادی را بصورت جمعی با اساتید خوشنویسی برگزار کرده ام، اما این نمایشگاه که هم اکنون به همت حوزه هنری استان قزوین در نگارخانه مهر دایر شده است، اولین نمایشگاه انفرادی بنده برای تکمیل مدرک استادی است.
هر جامعه برای ادامه ارزش های خود نیازمند هنر است
کلهری تاکید کرد: هر جامعه ای اگر بخواهد زنده و پویا باشد باید به هنر توجه کند، خوشنویسی یکی از هنرهایی است که نیازمند توجه ویژه است، خوشنویسان آیات قرآن، کلام بزرگان دین و اشعار شاعران را کتابت می کنند، هر جامعه ای باورها و ارزش هایی دارد که جامعه با آن باورها ادامه پیدا کرده و زنده خواهد ماند، می توان به وسیله هنر این ارزش ها و باورها را در جامعه زنده نگاه داشت.
این خوشنویس اشاره کرد: همچون کارهایی که رییس انجمن خوشنویسان استان قزوین بطور جدی پیگیر آن هستند ارتباط با نهادهایی مانند حوزه هنری، شهرداری، آموزش وپرورش است، انجمن خوشنویسان طی سالهای اخیر در تمام مناسبت ها شامل ماه محرم و ماه رمضان با همکاری حوزه هنری جشنواره ای برای هنرمندان و هنرجویان برگزار کرده و در این برنامه ها نیز اتفاقات خوبی رخ داده است.
وی تاکید کرد: همچون اتفاقات خوب این جشنواره ها می توان به کشف استعداد هنرجویان، پشتیبانی از هنرمندان و همین طور رواج و گسترش آیات قرآن و کلام بزرگان بوسیله کتابت آنها اشاره نمود.
کلهری اظهار نمود: این برنامه ها را می توان بصورت کلان تر انجام داد و ارتباط هنرمندان را با نهادهای دیگر گسترش داد، در حالت کلی ارتباط نهادهایی مانند استانداری، شهرداری، آموزش وپرورش و دیگر نهادها با انجمن خوشنویسان نقش به سزایی در این مساله دارد که بتوانیم با همکاری یکدیگر قزوین را به مفهوم واقعی پایتخت خوشنویسی ایران نماییم.
این هنرمند عنوان کرد: پشتیبانی از هنرمندان یکی از موارد مهمی است که نیاز است مسئولین به آن توجه ویژه کنند، همین طور توجه کلان به دوسالانه خوشنویسی بعنوان یک رویداد ملی در ایران می تواند راهگشا باشد، اگر تلاش نماییم دوسالانه خوشنویسی استان قزوین را پررنگ تر نماییم گام مهمی در امتداد معرفی قزوین بعنوان پایتخت خوشنویسی کشور برداشته ایم.
وی بیان کرد: نمایشگاه بنده که از ۷ تا ۱۲ خرداد در محل نگارخانه مهر حوزه هنری استان قزوین تحت عنوان نقطه عشق دایر است، شامل ۳۰ اثر از آیات قرآن، کلام معصومین و اشعار شعراست که بازدیدکنندگان می توانند از ساعت ۱۰ الی ۱۳ و نیز ۱۷ الی ۱۹ از این نمایشگاه بازدید به عمل آورند.
کلهری اشاره کرد: از لحظه ای که تصمیم به برگزاری نمایشگاه گرفتم، مسئولین حوزه هنری استان قزوین استقبال گرمی داشتند و در تمامی مراحل همچون ارائه گزارش، نصب آثار، پذیرایی از بازدیدکنندگان و دیگر مراحل با بنده همکاری صمیمانه ای داشتند.
منبع:

1401/03/13
14:56:59
5.0 / 5
504
تگهای خبر: آثار , آموزش , انجمن , جشن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳