موزیک خوان Music Reader
مقابله نقاشی های دیواری با جنگ

استقبال از روس ها با کوکتل مولوتف!

استقبال از روس ها با کوکتل مولوتف!

به گزارش موزیک خوان یک هنرمند تلاش می کند با خلق دیوارنگاره بر روی دیوارهای یکی از شهرهای اوکراین با حمله روسیه ضد این کشور مبارزه کند.


به گزارش موزیک خوان به نقل از ایسنا و به نقل از رویترز، «گاملت زینکیوسکی» به روش خودش ضد حمله روسیه به اوکراین مبارزه می کند و دیوارنگاره هایی را برای ایجاد روحیه بر روی دیوارهای شهر «خارکوف» یکی از شهرهای درگیر جنگ در اوکراین خلق می کند.
این هنرمند هنر خیابانی که در اوکراین شناخته شده است می گوید آثارش غیرسیاسی هستند اما نقاشی که بر روی در مُهر و موم شده یکی از ساختمان های شهر خلق شده است، چیز دیگری نشان میدهد.
این نقاشی که سه متر ارتفاع دارد، یک ظرف بنزین و چند بطری که بر روی دهانه آنها تکه پارچه قرار داده شده است را به تصویر می کشد و یادآور بمب های دست سازی است که شهروندان در ماه فوریه برای مقابله با حملات روسیه در «خارکوف» و «کی یف» ساخته بودند.
این نقاشی «مهمان نوازی از جهنم» نام دارد و این هنرمند هم سیاسی بودن ماهیت این نقاشی را پذیرفته است.
او بیان نمود: «سربازان روسیه واقعا فکر می کردند مردم در «خارکوف» و «کی یف» با گل از آنها استقبال می کنند... ولی آنها با کوکتل مولوتف با روس ها ملاقات کردند.»
با این وجود این هنرمند همچنان اعتقاد دارد هدف او از خلق دیوارنگاره ایجاد بیانیه سیاسی نیست بلکه او می خواهد برای مردم مبحث جدیدی برای فکر کردن به وجود بیاورد.
این هنرمند ۳۵ ساله اعتقاد دارد، جنگ و بمب تنها چیزهایی نیستند که مردم به آن فکر می کنند. او می گوید مردم با وجود هنر قوی تر هستند.
این نقاش هنر خیابانی، دوست دارد در بهترین حالت ممکن در انگلستان به فعالیت هنری ادامه دهد، اما نمی خواهد شهرش را ترک کند؛ چونکه کمک می نماید شهری جدید و کشوری جدید ساخته شود.1401/03/19
12:29:06
5.0 / 5
588
تگهای خبر: آثار , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان موزیك خوان
موزیک خوان