موزیک خوان Music Reader
با نوازندگی امیر شریفی؛

آثار درویش خان در فرهنگسرای ارسباران اجرا می شود

آثار درویش خان در فرهنگسرای ارسباران اجرا می شود

امیرشریفی مدرس و نوازنده تار در تازه ترین فعالیت موسیقایی خود آثاری از غلامحسین درویش (درویش خان) را در فرهنگسرای ارسباران اجرا خواهدنمود.به گزارش موزیک خوان به نقل از مدیریت موسیقی سازمان فرهنگی هنری شهرداری، « درویشانه» عنوان کنسرتی از آثار درویش خان است که ساعت ۱۹ روز جمعه ۲۴ تیر ۱۴۰۱ با تک نوازی تار امیر شریفی توسط مدیریت موسیقی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در فرهنگسرای ارسباران انجام می شود.
این کنسرت اجرائی در بستر موسیقی دستگاهی ایران است که در آن امیر شریفی به تکنوازی تار می پردازد. این اجرا که برمبنای برخی آهنگسازی های بی کلام درویش خان سازماندهی شده است در لحظاتی با رجوع به برخی نواخته های به جا مانده از این استاد بزرگ در صفحات دوره قاجار به دنبال به نمایش گذاردن این سبک است.

امیر شریفی درباره این کنسرت اظهار داشت: این نوبت اثری چندلایه است که در آن از سویی شاهد اجرای تعدادی از خاصیت های منحصر به فرد و شاخصِ نوازندگی درویش خان و از طرف دیگر شاهد ارائه تأویل و تفسیر مجری از قطعاتِ سازی به جامانده از این استاد بزرگ هستیم.
در کنار آثار درویش خان بمنظور ایجاد تنوع در بافت و حس آمیزی، در پیوند با قطعاتِ درویش خان یک قطعه از ساخته های خودم و سه تصنیف از کارگان تصانیف قاجاری نیز اجرا خواهد شد.

1401/04/19
16:47:15
5.0 / 5
477
تگهای خبر: آثار , شهرداری , فرهنگ , كنسرت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳