موزیک خوان Music Reader

بزرگداشت عبدالمجید شریف زاده

بزرگداشت عبدالمجید شریف زاده

موزیک خوان: آیین بزرگداشت عبدالمجید شریف زاده در کوشک باغ هنر انجام می شود.به گزارش موزیک خوان به نقل از روابط عمومی برنامه، «نگاره های شریف» ویژه برنامه بزرگداشت سیدعبدالمجید شریف زاده رئیس پژوهشکده هنرهای سنتی وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگریست که چهارشنبه ۲۲ تیرماه ساعت ۱۱ در کوشک باغ هنر انجام می شود.
این مراسم بمنظور نکوداشت بیش از سه دهه خدمت صادقانه به هنر ایرانی اسلامی است که با حضور اساتید، پیشکسوتان، هنرمندان هنرهای سنتی ایران زمین و مسئولان انجام می شود.
شریف زاده متولد ۱۳۳۹ در ساری است که یک دوره از سال ۱۳۷۳ تا ۱۳۸۶ و یک دوره از سال ۱۳۹۶ تا تیر ۱۴۰۱ ریاست پژوهشکده هنرهای سنتی وزارت میراث فرهنگی را عهده دار بوده است.
وی دارای مدرک دکترای پژوهش هنر از دانشکده هنرهای زیبا و کارشناسی صنایع دستی از دانشگاه هنر است.
تقویت وجهه پژوهشی و حفظ و احیا با اهمیت ترین موضوع شریف زاده در دوره تصدی مدیریت پژوهشکده بوده است.
از دیگر مشاغلی که وی عهده دار بوده است می توان به مدیر کلی توسعه و ترویج صنایع دستی، مدیریت موزه فرش ایران و رئیس کمیته ارزشیابی هنرمندان هنرهای سنتی، عضو هیات علمی پژوهشگاه میراث فرهنگی، عضو گروه هنرهای سنتی فرهنگستان هنر، رئیس گروه هنر شورای بررسی متون و کتب علوم انسانی رشته هنر در پژوهشگاه علوم انسانی اشاره نمود.
این برنامه در مجموعه فرهنگی گردشگری عباس آباد با مشارکت و همکاری موسسه فرهنگی هنری سیمای تصویر تماشا انجام می شود.
علاقه مندان برای حضور در این مراسم می توانند به کوشک باغ هنر به آدرس بزرگراه شهید حقانی، خروجی کتابخانه ملی، جنب خانه شعر و ادبیات مراجعه کنند.


منبع:

1401/04/21
22:45:54
5.0 / 5
471
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
موزیک خوان