موزیک خوان Music Reader

عکسی تکان دهنده از عزاداری یک مادر برای فرزندش

عکسی تکان دهنده از عزاداری یک مادر برای فرزندش

موزیک خوان: برنامه «عکس های تکان دهنده» از شبکه اسپانیایی زبان هیسپان تی وی در این قسمت به نمایش و بررسی عکسی از عزاداری یک مادر کوزوویی بر بالین فرزندش به نام نسیمی الشانی می پردازد.


به گزارش موزیک خوان به نقل از ایسنا، «عکس های تکان دهنده» به کارگردانی کیانوش الطافی که هر هفته با انتخاب عکسی اثرگذار و ماندگار در تاریخ به بررسی و نقد آن می پردازد، در این قسمت به سراغ عکسی از ژرژ ماریون، عکاس فرانسوی رفته که از عزاداری یک مادر کوزوویی بر بالین فرزندش به نام نسیمی الشانی ثبت شده است.

نسیمی الشانی در سال ۱۹۹۰ در اعتراض به لغو خودمختاری کوزوو و به دنبال محدودیت هایی که دولت میلوشویچ برای استقلال کوزوو انجام داد، شهید شد. عکس لحظه ای سخت در جنگ خونین شبه جزیره بالکان را به تصویر می کشد. ژرژ ماریون در سال ۱۹۹۱ موفق به کسب جایزه «ورلد پرس فوتو» برای ثبت این تصویر شد که شباهت زیادی به نقاشی های دوره کلاسیک دارد و همین مسئله سبب شده تا بسیار مورد توجه قرار گیرد.
«عکس‎های تکان‎دهنده» به کارگردانی کیانوش الطافی کاری از واحد برنامه های شبکه پرس تی وی است که برای مخاطبان اسپانیایی زبان شبکه هیسپان تی وی زبانگردانی شده است. این برنامه روز پنجشنبه، ۲۳ تیر ماه ساعت ۰۴: ۱۵ صبح به وقت تهران پخش می شود و تکرار آن همان روز ساعت ۱۱: ۱۵، ۱۵: ۱۵ و روز جمعه ساعت ۱۳: ۱۵ برای اسپانیایی زبان های سراسر جهان قابل مشاهده خواهد بود.

منبع:

1401/04/23
13:46:31
5.0 / 5
378
تگهای خبر: جشن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲