موزیک خوان Music Reader

بازدید دبیرکل جشنواره تجسمی فجر از کارگاه های هنری جشنواره جوانان

بازدید دبیرکل جشنواره تجسمی فجر از کارگاه های هنری جشنواره جوانان

به گزارش موزیک خوان، عباس میرهاشمی دبیرکل پانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر از کارگاه های هنری بیست و نهمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران بازدید نمود.به گزارش موزیک خوان به نقل از واحد ارتباطات و رسانه جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران، سیدعباس میرهاشمی دبیرکل پانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر با حضور در اردوگاه شهید باهنر کلکچال از کارگاه های هنری جشنواره بیست و نهم بازدید نمود.
وی در جریان این بازدید که عصر روز سه شنبه ۸ شهریور ماه ۱۴۰۱ اتفاق افتاد، به گفتگو با محمدمهدی رحیمیان دبیر هنری بیست و نهمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران و تعدادی از استادان و داوران این دوره از جشنواره پرداخت و از نزدیک در جریان روند تعامل و هم افزایی استادان و هنرجویان قرار گرفت.
میرهاشمی بعد از آخر این بازدید، ضمن اشاره به فضای مثبت حاکم بر بیست و نهمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران اظهار داشت: بدون شک، جشنواره ای که جوانان در آن حضور داشته باشند، به اندازه کافی گیرایی و جذابیت دارد؛ چونکه مملو از انرژی است و این انرژی ها نتایج ثمربخشی را به همراه خواهد داشت.
وی اضافه کرد: جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران واجد پیشینه ای قابل دفاع و حائز اعتنا است. خوشبختانه رویکرد این دوره بر این اساس بود که سطح تعامل میان استاد و شاگرد افزایش یابد و به این نوع از تعامل، توجه جدی تری صورت گیرد. این تجربه تازه ای در تاریخ جشنواره به شمار می آید و امیدوارم ماحصل آن، زمینه های لازم را برای شناخت تکنیک های هنری و خلق اثر توسط هنرجویان جوان فراهم آورد.
بیست و نهمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران به همت مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، مؤسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر و ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها، در ۱۱ رشته ارتباط تصویری (پوستر)، خوشنویسی (نستعلیق)، سفال و سرامیک، عکاسی، کاریکاتور (کارتون)، مجسمه سازی، طراحی، نقاشی، نگارگری (نقاشی ایرانی، گل و مرغ، تذهیب) و رسانه های هنری جدید (ویدئو آرت، چیدمان، هنر محیطی) از شهریور تا آذر ماه سالجاری به دبیری محمدمهدی رحیمیان در تهران برگزار می گردد.

1401/06/10
11:00:26
5.0 / 5
480
تگهای خبر: جشن , جشنواره , طراحی , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳