موزیک خوان Music Reader
در گزارش موزیك خوان مطرح شد؛

اعلام آمادگی شورای شهر برای بسط دیوارنگاره ها در پایتخت

اعلام آمادگی شورای شهر برای بسط دیوارنگاره ها در پایتخت

موزیک خوان: رییس شورای شهر تهران از اعلام آمادگی همکاری با سازمان هایی مانند مؤسسه اوج آگاهی داد تا هر چه بیشتر شاهد دیوارنگاره های با ارزش هنری و محتوایی باشیم.مهدی چمران رییس شورای شهر تهران در گفتگو با خبرنگار مهر درباره ی دیوارنگاره های پایتخت و تأثیر و گسترش آنها بیان نمود: به نظر من موضوع دیوارنگاره های شهری بسیار حائز اهمیت می باشد و باید به موضوعات مختلف در قالب این دیوارنگاره ها پرداخت. در اکثریت مواقع، موضوع بیلبوردها با دیوارنگاره ها متفاوت است؛ بیلبوردها اصولاً در محل هایی طراحی می شوند که بازدید از آنها بصورت سریع و فوری است، مانند هنگام عبور اتومبیل ها در بزرگراه ها. ولی مبحث دیوارنگاره ها به این صورت است که اصولاً در فضاهای بزرگ مانند میادین در معرض دید مخاطبان قرار می گیرد و به صورتی دیده وسیع تری را در این خصوص باید در نظر گرفت.

وی ضمن اشاره به این که لازم است در فضای شهر تهران دیوارنگاره های بیشتری با ارزش هنری و محتوایی داشته باشیم تا از این طریق با مردم حرف بزنیم، اظهار نمود: اگر این مساله انجام گیرد کار بهادار و زیبایی است و من فکر می کنم در مکان هایی مانند سر پل تجریش و یا میدان امام خمینی (ره) می تواند مکان مناسبی برای در نظر گرفتن دیوارنگاره ها باشد.
رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به این پرسش که آخرین تصویری که از دیوار نگاره ها مانند دیوارنگاره میدان ولیعصر (عج) در ذهن شما تداعی می شود، چیست؟ اظهار داشت: موضوعات مختلف در ذهن من از دیوارنگاره ها وجود دارد همچون تصاویر در ارتباط با شهید حاج قاسم سلیمانی و دیگر شهدا و موضوع هایی چون ۲۲ بهمن یا مباحث خانواده و خیرات و مبرات که هر کدام اثر بخشی های خوبی برای شهروندان داشته است.
وی همین طور اظهار داشت: شورای شهر و شهرداری در موضوع دیوارنگاره ها می توانند نقش خوبی را ایفا کنند و حتی پیشنهاداتی را به سازمان های مربوطه عرضه کنند.
چمران در آخر اظهار داشت: ما آمادگی داریم که همکاری لازم را با سازمان هایی مانند مؤسسه اوج داشته باشیم تا هر چه بیشتر شاهد دیوارنگاره های با ارزش هنری و محتوایی باشیم.

1401/06/16
10:50:03
5.0 / 5
463
تگهای خبر: زیبایی , شهرداری , طراحی , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳