موزیک خوان Music Reader

مکان موزه هنرهای معاصر فلسطین معلق است

مکان موزه هنرهای معاصر فلسطین معلق است

به گزارش موزیک خوان، اظهارات اخیر رئیس فرهنگستان هنر از چالشی جدی بر سر راه موزه هنرهای معاصر فلسطین خبر می دهد. مکان این موزه متعلق به شهرداری است و حالا این نهاد تصمیم گرفته است آنرا پس بگیرد.


به گزارش موزیک خوان به نقل از ایسنا، موزه هنرهای معاصر فلسطین، از مکانهای فرهنگی و هنری مرکز شهر تهران است که در دو دهه اخیر برگزاری نمایشگاه های جهان اسلام را در دستور کار دارد و حالا وضعیت مکان آن در هاله ای از ابهام قرار گرفته است.
با اتمام قرارداد، شهرداری به جد خواستار بازپس گیری مکان موزه است که در سال ۱۳۸۴ پروژه افتتاح آن کلید خورد و به جمع گالری ها و موزه های شهر تهران الحاق شد. از طرفی فرهنگستان هنر هم تلاش می کند این بنا را که حدود دو دهه زیرمجموعه ای از فرهنگستان محسوب می شد، همچنان در اختیار خود داشته باشد.
بهمن نامور مطلق، رئیس فرهنگستان هنر خبر وضعیت معلق بنای موزه هنرهای معاصر فلسطین را اعلام نموده و در پاسخ به دلیل کم کار شدن این مکان فرهنگی هنری، گفته است: «درحال حاضر ما درگیر مواردی مانند بازپس گرفتن مکان موزه توسط شهرداری هستیم. مکان موزه متعلق به ما (فرهنگستان هنر) نیست و حکم گرفته اند که ما را بیرون کنند. همین مسائل سبب شده روند اتفاقات هنری در مکان موزه هنرهای معاصر فلسطین کندتر شود.»
وی همینطور بیان کرده است: «طی نامه ای به ریاست جمهوری، درخواست تمدید قرارداد برای مکانِ موزه هنرهای معاصر فلسطین را کرده ایم اما حکم قطعی گرفته شده که موزه به شهرداری بازپس داده شود. با این وجود ما باز هم به تلاشمان ادامه می دهیم.»
تصویری از افتتاحیه موزه هنرهای معاصر فلسطین در سال ۱۳۸۵

1401/06/19
22:12:45
5.0 / 5
434
تگهای خبر: شهرداری , فرهنگ , مد , موزه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴