موزیک خوان Music Reader

کلاه خودهای تعجب آور را تماشا کنید

کلاه خودهای تعجب آور را تماشا کنید

به گزارش موزیک خوان، کلاه خودهایی که از دوره های مختلف تاریخ به جای مانده اند طراحی های خیره کننده و گاه رعب آوری دارند که در مواردی صرفاً با هدف محافظت، طراحی و استفاده شده اند.


به گزارش موزیک خوان به نقل از انشنت اوریجینز، باستان شناسان با کاوش در مناطق مختلف جهان آثار تاریخی خیره کننده ای کشف کرده اند، همچون این آثار تاریخی به سلاح ها، کلاه خودها و نقاب های نظامی متنوعی میتوان اشاره نمود که در دوره های تاریخی مختلف مورد استفاده قرار می گرفتند.
در ادامه با چند کلاه خود با طراحی خیره کننده آشنا می شوید که در دوره های مختلف تاریخی و در نقاط متعدد جهان ساخته شده اند.


تصویر بالا، یک کلاه خود و ماسک سامورایی ژاپنی است. کلاه خودهای سامورایی برای ترساندن دشمن طراحی می شدند. این کلاه خودها را به نحوی می ساختند که شبیه به شیطان یا ارواح کوهستان باشد. این کلاه خودها از بخش های مختلف تشکیل شده است، برای مثال برای ساخت آنها از قطعات فلزی مزین به شاخ گوزن، عاج، خز، پر و طلا استفاده می شد.


یک کلاه خود ریبچستری را مشاهده می کنید. این کلاه خود که از آلیاژ مس و ماسک انسان نما ساخته شده است به قرن اول یا دوم میلادی متعلق می باشد. این کلاه خود در «ریبچستر»، روستایی واقع در شمال غربی انگلستان کشف شده است. این کلاه خود در میدان نبرد مورد استفاده قرار نمی گرفت، بلکه در مراسم های تشریفاتی کاربرد داشته است و هم اینک در موزه بریتانیا نگهداری می شود.


کلاه خود جنگی «مسکالامدوگ»، پادشاه قدرتمندِ کیش. این کلاه خود در سال ۱۹۲۴ در عراق و در «گورستان سلطنتی اور» کشف شد. این کلاه خود با استفاده از یک صفحه طلای ۱۸ قیراطی ساخته شده است و روی آن حکاکی ها و جزئیاتی هم به کار رفته است. این کلاه خود در موزه پِن در دانشگاه پنسیلوانیا نگهداری می شود.


تصویر بالا در ارتباط با یک کلاه خود گلادیاتور مورمیلو است. مورمیلو به گروهی از گلادیاتورهای دوران امپراتوری روم گفته می شد. این نوع کلاه خودها با سایبان های عریض ساخته می شدند و بر فراز آنها برآمدگی قرار داده می شد که معمولاً با موی اسب تزئین می شد.


این کلاه خودمتعلق به یک گلادیاتور است که در پمپئی (ایتالیا) کشف شد. این کلاه خود تاریخی که روی آن صحنه های مختلفی از داستان های اساطیری نقش بسته است، حالا در مجموعه موزه لوور نگهداری می شود.


این کلاه خود شاخ دار متعلق به هِنری هشتم است. مورخان معتقدند این کلاه خود عجیب بعنوان یک هدیه از جانب «ماکسیمیلیان یکم»، امپراطور روم در سال ۱۵۱۴ میلادی به «هنری هشتم» فرستاده شده است. این کلاه خود در موزه سلطنتی سلاح شهر «لیدز» واقع در انگلستان نگهداری می شود.


این کلاه خود تمدن میسنی ساخته شده از دندان گراز در یک مقبره کشف شد. این نوع کلاه خود در «ایلیاد» اثر «هومر» هم توصیف شده است. این کلاه خود حالا در موزه ملی دیرینه شناسی آتن (یونان) نگهداری می شود.


کلاه خودی که در تصویر بالا مشاهده می کنید یک کلاه خود سه هزار ساله متعلق به عصر برنز است که در سال ۱۹۴۲ در دانمارک کشف شد. این کلاه خود با شاخ های بلند و انحنادار گاو نر، چشمان و منقار پرنده تزئین شده است.


این یک کلاه خود تمدن سِلتی مخصوص رژه است که به سال ۳۵۰ قبل از میلاد متعلق می باشد. این اثر تاریخی در غاری واقع در غرب فرانسه کشف شد. تمامی بخش های این کلاه خود با طلا تزئین شده است.
منبع:

1401/06/30
10:33:07
5.0 / 5
431
تگهای خبر: آثار , دانشگاه , طراحی , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
موزیک خوان