موزیک خوان Music Reader
از سوی صندوق اعتباری هنر صورت گرفت؛

معرفی 4 هزار و 923 فعال فرهنگ و هنر به سازمان تامین اجتماعی

معرفی 4 هزار و 923 فعال فرهنگ و هنر به سازمان تامین اجتماعی

موزیک خوان: معاون اعضای صندوق اعتباری هنر اعلام نمود که در شش ماهه نخست سال جاری قریب به 5 هزار نفر از فعالان فرهنگی و هنری کشور از طرف صندوق اعتباری هنر به سازمان تامین اجتماعی معرفی گشتند.به گزارش موزیک خوان به نقل از روابط عمومی صندوق اعتباری هنر، مسلم کریمی معاون اعضای صندوق اعتباری هنر اظهار داشت: در شش ماهه ابتدایی سال جاری ۴ هزار و ۹۲۳ نفر از اهالی فرهنگ، هنر، رسانه و فعالان قرآنی به جمع بیمه شدگان صندوق اعتباری هنر پیوستند.
وی اضافه کرد: صندوق در بخش های بیمه تامین اجتماعی، بیمه درمان تکمیلی، عمر و حادثه، تسهیلات قرض الحسنه، طرح تکریم و کمک مستمری خدمات خودرا به اعضای تحت پوشش ارائه می دهد. یکی از مهم ترین خدماتی که صندوق به جامعه فرهنگ و هنر ارائه می دهد خدمات بیمه ای در قالب بیمه تامین اجتماعی و بیمه درمان تکمیلی است که باتوجه به اهمیت این ۲ حوزه بخش اعظم بودجه صندوق نیز به این ۲ مقوله اختصاص داده شده است.
کریمی اشاره کرد: مبلغ حق بیمه هرساله از طرف سازمان تامین اجتماعی اعلام می شود و صندوق بمنظور پشتیبانی از اعضای تحت پوشش به طور متوسط بیش از ۶۰ درصد مبلغ حق بیمه اعضا را در نرخ های ۱۲، ۱۴ و ۱۸ درصد (ویژه صاحبان حرف و مشاغل آزاد) در قالب یارانه پرداخت می کند. به این معنا که ۸۳ درصد از مبلغ حق بیمه با نرخ ۱۲ درصد و ۵۵ درصد از سهم پرداختی بیمه شدگان را در نرخ ۱۸ درصد صندوق به نمایندگی از دولت متقبل شده است.

معاون اعضای صندوق اعتباری هنر اضافه کرد: در شش ماهه اول سال ۱۴۰۱ طی سه مرحله جمعاً تعداد ۴ هزار و ۹۲۳ نفر را به سازمان تامین اجتماعی معرفی کردیم که از این میان هزار و ۹۵۰ نفر در ماه جاری از سراسر کشور برای برخورداری از مزایای بیمه و بازنشستگی به سازمان تامین اجتماعی معرفی گشتند. این در حالیست که تا حالا بیش از ۴۹ هزار نفر از فعالان فرهنگی و هنری کشور از خدمات بیمه تامین اجتماعی صندوق اعتباری هنر برخوردار می باشند.
وی در آخر تاکید کرد: لازم است اعضا بمنظور استمرار پوشش بیمه تامین اجتماعی و جلوگیری از ایجاد گسست و وقفه در قراردادهای بیمه نسبت به زمان واریز سهم بیمه فرد در موعد مقرر، دقت کافی داشته باشید. همین طور سفارش اکید می شود بیمه شدگانی که بیمه آنان نرخ ۱۲ درصد است نسبت به تغییر نوع بیمه از ۱۲ به یکی از نرخ های ۱۴ و ترجیحاً ۱۸ درصد اقدام نمایند.


منبع:

1401/07/25
10:05:33
5.0 / 5
422
تگهای خبر: بیمه , خدمات , فرهنگ , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
لینک دوستان موزیك خوان
موزیک خوان