موزیک خوان Music Reader

در نیمه نخست سال ۳۱۲ نمایشگاه در پایتخت برگزار شد

در نیمه نخست سال ۳۱۲ نمایشگاه در پایتخت برگزار شد

به گزارش موزیک خوان، مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گزارشی از عملکرد خود در طول ۶ ماهه نخست سالجاری ارائه نمود.


به گزارش موزیک خوان به نقل از واحد ارتباطات و رسانه مرکز هنرهای تجسمی، بر پایه گزارش مذکور، این مرکز طی شش ماهه نخست سال ۱۴۰۱، مجوز برگزاری ۳۱۲ نمایشگاه هنری را در نگارخانه های مختلف شهر تهران صادر کرده است.
تمدید مجوز فعالیت برای ۱۳ نگارخانه، ثبت مالکیت معنوی برای ۱۴ اثر هنری و صدور جواز تأسیس برای ۱۱ دفتر گرافیک، از دیگر اقدامات مرکز در فصل های بهار و تابستان است.
همینطور در شش ماهه نخست سالجاری، ۲۷ درخواست جهت صدور گواهی هنری از جانب هنرمندان حوزه تجسمی به مرکز واصل شده که کلیه گواهی های مذکور به درخواست کنندگان تخصیص یافته است.
به استناد این گزارش، ۱۷۰ هنرمند در شش ماهه نخست سالجاری به عضویت صندوق اعتباری هنر درآمده اند و عضویت ۳۷۹ هنرمند دیگر هم مورد تمدید قرار گرفته است.
دیگر اقدامات مرکز هنرهای تجسمی برقراری بیمه برای ۱۷۰ هنرمند و اعطای وام به ۶۸ هنرمند اشاره نمود. همینطور هشت هنرمند مشمول دریافت مستمری و سه هنرمند مستعد تخصیص کمک بلاعوض شناخته شده اند.
سرانجام، در شش ماهه آغازین سال ۱۴۰۱، ۹۸ درخواست از جانب هنرمندان و مدیران نگارخانه ها در خصوص خروج ۱۰۷۸ اثر از کشور به مرکز هنرهای تجسمی اعلام وصول شده که از این تعداد، با خروج ۱۰۵۹ اثر موافقت و مجوز ارسال آنها به مقاصد مختلف صادر گردیده است.1401/07/26
10:52:19
5.0 / 5
389
تگهای خبر: بیمه , فرهنگ , گرافیك , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
موزیک خوان