موزیک خوان Music Reader

نقاشی ارزشمندی که ۷۵ سال وارونه نصب شده بود!

نقاشی ارزشمندی که ۷۵ سال وارونه نصب شده بود!

موزیک خوان: یکی از تابلوهای نقاشی «پیت موندریان» هنرمند مشهور هلندی چندین دهه بصورت وارونه در موزه به معرض نمایش گذاشته شده بود.


به گزارش موزیک خوان به نقل از ایسنا و به نقل از گاردین، یک مورخ هنری دریافت یکی از نقاشی هایی که توسط «پیت موندریان» هنرمند انتزاعی نامدار خلق شده است، از ۷۵ سال پیش تا حالا بصورت وارونه در موزه های مختلف به معرض نمایش گذاشته شده است. با اینحال این مورخ هنری هشدار داده است، اگر قرار باشد این نقاشی را از این پس بصورت صحیح نصب نماییم باید منتظر متلاشی شدن آن باشیم.
این اثر هنری که در سال ۱۹۴۱ میلادی با بهره گیری از مجموعه ای از نوارهای قرمز، زرد، سیاه و آبی تشکیل شده است با نام «نیویورک سیتی ۱» شناخته می شود. این تابلو اولین بار در سال ۱۹۴۵ میلادی در موزه هنر مدرن نیویورک به معرض نمایش گذاشته شد، اما از سال ۱۹۸۰ در مجموعه هنری ایالت نوردراین ـ وستفالن در دوسلدورف آلمان قرار داشت.
این تابلو در این چند دهه به نحوی از دیوار آویخته شده بود که تجمع نوارهای رنگی در قسمت پایینی آنست. با اینحال زمانی که «سوزان میر بوشر»(Susanne Meyer-Büser) درباره ی نمایشگاهی درباره ی آثار «موندریان» تحقیق کرد، متوجه شد این تابلو باید برعکس وضعیت فعلی به معرض نمایش گذاشته شود.
«میر بوشر» بیان کرد: «تجمع نوارهای رنگی باید در بخش بالایی تابلو باشد تا تصویری شبیه به آسمان تیره شکل بگیرد... وقتی این مساله را با کارشناسان دیگر در بین گذاشتم، همگی متوجه شدیم این مسئله بسیار واضح بوده است. من ۱۰۰ درصد مطمئنم تابلو وارونه نصب شده است.»
نحوه نادرست نصب تابلو


منبع:

1401/08/09
08:58:25
5.0 / 5
505
تگهای خبر: آثار , مد , موزه , نمایشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳