موزیک خوان Music Reader
وضعیت اعزام صنایع دستی ایران به قطر

جام جهانی 2022 ویترینی بدون اجازه خرید!

جام جهانی 2022 ویترینی بدون اجازه خرید!

به گزارش موزیک خوان، معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از برنامه ریزی برای معرفی ظرفیت ها و داشته های صنایع دستی کشورمان در حاشیه برگزاری مسابقات فوتبال جام جهانی قطر اطلاع داد.


به گزارش موزیک خوان به نقل از روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، مریم جلالی امروز، سه شنبه ۱۰ آبان ۱۴۰۱ با بیان این خبر اظهار نمود: «جام جهانی فوتبال در قطر می تواند فرصتی برای تبادل فرهنگی باشد، سکویی در ساحل کورنیش قرار دارد که در اختیار وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قرار گرفته است. البته ما اجازه فروش نداریم و فقط نمایش است و تلاش داریم با استفاده از به روزترین روشهای فنی تصویری بتوانیم ظرفیت ها، قابلیت ها و داشته های خودمان را در حوزه صنایع دستی نمایش دهیم.»
او افزود: «صنایع دستی محصول سلیقه، هنر و اندیشه زیست بوم های مختلف است، باید در زنجیره ارزش بنشیند و بسته بندی خوب به این مورد کمک می نماید. هر صنایع دستی مانند نگینی است که باید در یک غلاف بنشیند. تمام صنایع دستی که داریم پرارزش و نفیس است اما زمانی که از بسته بندی صحبت می نماییم به خاطر ارزش دادن بیشتر به این محصولات نفیس است.»

سید عزت الله ضرغامی، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هم پیشتر در گفت وگویی ضمن اشاره به اقداماتی که برای معرفی صنایع دستی ایران در جام جهانی قطر صورت گرفته، اظهار داشته بود: «جام جهانی قطر فرصت مناسبی برای معرفی و توسعه صادرات صنایع دستی ایران به سراسر جهان به حساب می آید.»

منبع:

1401/08/11
10:13:39
5.0 / 5
516
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴