موزیک خوان Music Reader
در گزارش موزیك خوان مطرح شد؛

جزئیاتی از بخش موسیقی و سرود یک رویداد در رابطه با جام جهانی

جزئیاتی از بخش موسیقی و سرود یک رویداد در رابطه با جام جهانی

به گزارش موزیک خوان، مدیر هنری جشنواره فرهنگی هنری جزیره فوتبالی تازه ترین جزئیات بخش موسیقی و سرود این رویداد در رابطه با جام جهانی فوتبال را شرح داد.محسن طهرانی مدیر هنری جشنواره «جزیره فوتبالی» کیش در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن تشریح تازه ترین جزئیات بخش «موسیقی» و «سرود» این رویداد اجتماعی در رابطه با جام جهانی فوتبال قطر اظهار داشت: برپایه تازه ترین اقدامات انجام گرفته در قسمت «موسیقی» و «سرود» جشنواره جزیره فوتبال که با محوریت منطقه آزاد کیش برگزار می شود، کار انتخاب بخش موسیقی کودک و نوجوان به اتمام رسید و طی آن ۵ اثر برای اجرا در قسمت نهایی انتخاب شدند.
وی اضافه کرد: ثبت نام گروههای در رابطه با بخش اجراهای پاتوقی هم صورت گرفته که طی آن ۷۰۰ گروه از سراسر کشور متقاضی حضور در این بخش هستند که طی روزهای آینده نتایج نهایی آن اعلام می شود. این در شرایطی است که در قسمت «موسیقی کُرال» هم بیشتر از ۴۰ گروه حرفه ای با هم برای حضور در قسمت نهایی به رقابت پرداخته اند که طی روزهای آینده نتایج نهایی این بخش هم اعلام می شود. توضیح این که در این بخش شاهد آثار با کیفیتی بودیم که هر یک از آنها در حوزه داوری مورد ارزیابی و انتخاب قرار گرفته اند.
مدیر هنری جشنواره «جزیره فوتبالی» در رابطه با بخش موسیقی گروهی و محلی این رویداد در رابطه با جام جهانی فوتبال هم توضیح داد: بر مبنای تازه ترین برنامه ریزی هایی که در این عرصه انجام گرفته، بعد از داوری و ارزیابی های صورت گرفته بیشتر از ۲۰ گروه موسیقی محلی به جزیره کیش می آیند و در چارچوب اجراهای مختلف آثارشان را پیش روی مخاطبان قرار می دهند. این در شرایطی است که آنچه برای بخش موسیقی و سرود رویداد «جزیره فوتبالی» در نظر گرفته شده اجراهای پاتوقی و گروهی در خیابان ها، مراکز تجاری و سایر اماکن جزیره کیش است که می تواند در برگیرنده نکات جالب توجهی در آستانه جام جهانی فوتبال باشد.
به گفته محسن طهرانی مدیر مؤسسه فرهنگی هنری کساء، رویداد ««جزیره فوتبالی» همچون برنامه هایی است که با مبحث جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ قطر در جزیره کیش برگزار می گردد و قرار بر اینست که تعدادی رویداد فرهنگی هنری ورزشی در چارچوب های ملی و بین المللی در چارچوب «جایزه بزرگ موسیقی جام جهانی»، «جایزه بزرگ سرود جام جهانی»، «جایزه بزرگ فیلم و عکس جام جهانی» و «جایزه بزرگ هنرهای تجسمی جام جهانی» با حضور هنرمندان شناخته شده این عرصه برگزار گردد.
طهرانی در انتها در رابطه با بخش «موسیقی» و اصلی جشنواره «جزیره فوتبالی» اظهار داشت: بیشتر از ۴۰ قطعه با مبحث تیم ملی فوتبال کشورمان به دبیرخانه رویداد ارسال شده که مقرر است از این ۴۰ قطعه ۷ تک آهنگ در چارچوب یک آلبوم ویژه تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی قطر آماده و ارائه شود. این در شرایطی است که تولید یک موزیک ویدئوی ویژه از اثر منتخب این بخش و انتخاب آثار برتر بخش های مختلف این رویداد از دیگر برنامه های ماست که طی روزهای آینده اسامی منتخبان و برگزیدگان اعلام می شود.
«نوجوان با نشاط ایرانی»، «فوتبال»، «بازی سرگرمی نشاط»، «جام جهانی»، «ما یار دوازدهم هستیم»، «همسایه جام»، «مهمان نوازی ایرانیان»، «دعوت از توریستهای خارجی برای سفر به ایران»، «اینجا خلیج فارس است» و «صلح و دوستی» موضوعات اصلی جایزه بزرگ سرود پروژه «جزیره فوتبال» است که در قسمت های «تولیدات»، «مناطق محروم»، «اجراهای خلاقانه»، «لیگ اجراهای پاتوقی» و «رقابتی» شامل گروههای کُر، سرودهای محلی و سرودهای تلفیقی، «سرود همگانی (ویژه مدارس)» شامل مقطع ابتدایی، مقطع متوسطه اول و مقطع متوسطه دوم و «موزیک ویدئو» پیش روی مخاطبان قرار می گیرند.


منبع:

1401/08/18
08:22:43
5.0 / 5
381
تگهای خبر: آثار , بازی , جشن , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵