موزیک خوان Music Reader
موسیقی نواحی پانزدهم در آینه مهر؛

وقتی با هم برادر می شویم

وقتی با هم برادر می شویم

موزیک خوان: عاشیق احد ملکی که یکی از چهره های برجسته پانزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران است، از لذت کنار هم بودن اقوام ایران در این رویداد سخن گفت.عاشیق احد ملکی در گفتگوبا خبرنگار مهر درباره ی اهمیت بخش پژوهشی این جشنواره که هر روز در امتداد اجراهای صحنه ای برگزار می گردند، توضیح داد: بحث های پژوهشی و بخش علمی جشنواره، بخش مورد علاقه من است و من این را خیلی دوست دارم. بنده با این سن و سال و با آنکه سالهاست در حوزه موسیقی فعالیت می کنم اما هنوز دوست دارم دنبال تحقیقات بروم و هنوز دوست دارم چیزهای جدیدی یاد بگیرم.
این هنرمند پیشکسوت درباره ی بخش اجراهای صحنه ای جشنواره پانزدهم نیز اظهار داشت: اجرای صحنه ای هر هنرمند در جشنواره به حدود ۱۰ دقیقه محدود می شود و طبیعتاً برای هر موسیقی نیاز است که ساعات زیادی هنرمندان در کنار یکدیگر باشند و بگویند و بشنوند اما آنچه در این رویداد مهم تر است حضور اقوام ایران در کنار یکدیگر شمرده می شود.
وی افزود: فضای جشنواره را دوست دارم و با هنرمندان زیادی در همین جشنواره رابطه دوستی پایدار پیدا کردم و با آنها رفت و آمد دارم و حتی به خانه شان می روم. احساس می کنم این افراد خانواده ام هستند. با برخی از هنرمندان احساس عمیق تری دارم و یک جورهایی با هم برادر می شویم. ترک، لر، کرد اینجا هستند و این کنار هم بودن اتفاق مبارکی است.
عاشیق احد ملکی در بخش دیگری از صحبت هایش اشاره کرد: مشکلات و مسائلی که هنرمندان موسیقی نواحی با آن دست و پنجه نرم می کنند، تنها با برگزاری جشنواره حل نمی شود و واقعاً به حمایت صدا و سیما هم نیاز است. تلویزیون باید بتواند یک عاشیق را به مردم نشان دهد که برای شان ساز بزند و حکایت تعریف کند. آن وقت دیگر وقتی یک بچه ساز قوپوز را در دست ما ببینید، فکر نمی کند که این گیتار است.


منبع:

1401/08/27
13:32:12
5.0 / 5
418
تگهای خبر: جشن , جشنواره , مد , موسیقی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲