موزیک خوان Music Reader
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مطرح كرد؛

تلاش دشمن برای تحقق خواب پریشان در رابطه با ایران

تلاش دشمن برای تحقق خواب پریشان در رابطه با ایران

به گزارش موزیک خوان، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین پایانی جشنواره پانزدهم موسیقی نواحی ایران به طرح نکاتی در رابطه با حمایت های دولت از این گونه موسیقایی پرداخت.به گزارش موزیک خوان به نقل از مهر، محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شامگاه روز پنجشنبه بیست و ششم آبان ماه در مراسم پایانی پانزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران که در تالار فخرالدین اسعد گرگانی شهر گرگان برگزار شد، اظهار داشت: این دوره از جشنواره موسیقی نواحی با میزبانی شایسته مردم عزیز استان گلستان به یک خاطره ماندگار تبدیل شد، بهرحال در این ایام که مردم عزیز ایران در جای جای این میهن عزیز تمرین مهرورزی و وحدت می کنند. ما مردم ایران در طول تاریخ پرفرازو نشیب با تلخی ها و شادی های زیادی همراه بودیم.
وی اضافه کرد: ما مفتخریم که تاریخ کهن و هفت هزار ساله کشورمان یک حافظه فرهنگی و میراث مشترک را برای امروز ما به ارث رسانده است. ما مهربانی ها، در کنار هم بودن ها و این تاریخ فرهنگی را به راحتی به دست نیاوردیم. ما در طول قرن های متمادی برای حفظ یکپارچگی سرزمین خود و ادامه هم نشینی خودمان، با مشکلات زیادی روبه رو بودیم و امروز بسیار خوشحالیم ثمره قرن ها ایستادگی مان به ایران یکپارچه و متحدی تبدیل گشته که امروز در منطقه و دنیا بعنوان یک کشور پیشرو با مردمانی اخلاق مدار و فرهنگی، به آن نگاه می شود.
وزیر ارشاد با قدردانی از استانداری گلستان، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان، نمایندگان مردم گرگان در مجلس شورای اسلامی و ستاد برگزاری پانزدهمین جشنواره موسیقی نواحی اظهار داشت: ما در دولت مردمی بنا داریم که عدالت فرهنگ به نحو اکمل در سرتاسر کشور اجرا شود چونکه بر این باوریم فرهنگ و هنر در شاخه های مختلف آن استعدادهای بزرگی دارد. همین جشنواره موسیقی نواحی نمونه بسیار ارزشمندی از حضور هنرمندان ارزشمند ایران سرافراز ما دارد که با استفاده از یک پیشینه گرانبها شرایط بسیار ارزشمندی را برای ما فراهم ساخته است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: جشنواره موسیقی نواحی یک از مهم ترین عوامل پیوند فرهنگی ایران عزیز ماست. شعر و موسیقی از یادگاران ایران عزیز است که هم مردم ایران عزیز را به هم متصل می کند و هم در خارج از مرزهای جغرافیایی، مرزهای فرهنگی ایران عزیز، عامل همگرایی منطقه ماست. بنده در این یکی دو ماه اخیر به کشورهای همسایه همچون تاجیکستان سفری داشتم و در آنجا گل رخسار بانوی شاعر این کشور به بنده گفت ما چه طور می توانیم از ایران عزیز جدا شویم با این که در دورترین نقاط کشور تاجیکستان دخترانمان را به نام ایرانداخت صدا می زنیم زنیم. او می گفت ما در کوچه های بخارا وقتی قدم می زنیم گویی در شیراز و اصفهان سیر می نماییم. این یک پیوند مشترک فرهنگی است که موسیقی یکی از مهم ترین نمادهای پیوستگی فرهنگی آن هم در داخل کشور و هم خارج کشور است.
رئیس شورایعالی هنر خاطرنشان کرد: ما در و زارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ترویج موسیقی نواحی اقوام ایران تاکید داریم و خودم در سفرهای استانی همواره تلاش می کنم با پیشکسوتان این عرصه در شهرهای مختلف دیدار کنم تا در گسترش این امر بیشتر از گذشته تلاش نماییم. ضمن این که در استان گلستان که رنگین کمانی از ا ستعداد است این وظیفه دو چندان است. میزبانی شایسته این رخداد مهم نشان داده است که چه استعدادهای خوبی در این استان داریم. پس به یاری خداوند بخشی از پروژه های مهم فرهنگی در شهر گرگان بزودی به زیر ساخت های فرهنگی هنری شهر اضافه می شود. اینجا مکان ارزشمندی برای فعالیتهای فرهنگی است که امیدوارم شرایط اعتلای فرهنگی هرچه بهتر فراهم نماییم. ما در همه شهرهای ایران هم همین نگاه را دنبال کرده و به مسئله راهبردی فکر می نماییم.
وی در قسمت دیگری از صحبت های خود بیان نمود: قبلاً از هر اتفاقی آن چیزی که همه ما را در کنار هم قرار داده این میراث فرهنگی است که تاریخ درخشان حوزه هنر است که در استان گلستان می درخشد. ما در همین هفته کتاب برنامه های گوناگونی داشتیم و بیشتر از ۲۰ هزار برنامه اجرا شد و مردم در اقصی نقاط کشور با شور و نشاط در همه فعالیتهای فرهنگی حاضر می شدند چون ذات مردم یک ذات فرهنگی است.
اسماعیلی تصریح کرد: انقلاب ما هم انقلاب فرهنگی است و بیشتر از ۴۳ سال است در عرصه های مختلف فرهنگی هنری دوره جدیدی از شکوفایی را تجربه می کند. فرهنگ و هنر متعالی برخواسته از روحیه انقلابی و دینی امروز کشور ما به یک کشور برجسته تبدیل نموده و همین است که دشمنان نمی توانند این رونق را ببینند و بین ما کینه را افزایش بدهند و بذر ناامیدی را بپاشند، آنها به دنبال شکاف و واگرایی هستند. دشمن برای ما خواب های خوبی ندیده است و تلاش خو د را انجام می دهد که این صفوف فشرده مردم ایران را مختل کند. آنها تحمل انسجام ملی و شادمانی را ندارند. آنها اتحاد را وحدت ملی را نمی توانند ببینند و به کارگیری همه مزدوران و همه سرویسهای جاسوسی تلاش می کنند خواب های پریشان را به تحقق برسانند اما سرشان به سنگ می خورد.
وزیر ارشاد تصریح کرد: مردم این اتحاد را به سادگی به دست نیاوردند که به خاطر چند مزدور که متصل به شبکه های صهیونیستی هستند و می خواهند انسجام مردم را به هم بزنند، آنرا از دست بدهند. این روزها که برخی از مدافعان امنیت را از دست دادیم دل های غمگینی داریم ولی مطمئن هستیم این مسیر متعالی رشد و پیشرفت ایران عزیز بدون وقفه ادامه پیدا می کند در همه بخش ها. ایران عزیز قوی و پر شوکت به حرکت خود ادامه می دهد و به قله ترقی و پیشرفت و تمدن ایران اسلامی دست پیدا خواهد نمود.


منبع:

1401/08/28
10:05:51
5.0 / 5
441
تگهای خبر: جشن , جشنواره , سفر , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان موزیك خوان
موزیک خوان