موزیک خوان Music Reader

مجسمه هایی که به دانشگاه رفتند

مجسمه هایی که به دانشگاه رفتند

موزیک خوان: زیبایی محوطه و معماری دانشگاه به خودی خود می تواند منجر به لذت بخش بودن دوران تحصیل شود و البته حضور مجسمه های زیبا در هر دانشگاه، لذت این تجربه را دوچندان می کند.


به گزارش موزیک خوان به نقل از ایسنا، در روزهایی که برای دانشجو نام گذاری شده است، نگاهی خواهیم داشت به برخی از مجسمه های قابل توجهی که در دانشگاه های دنیا نصب شده اند.
این گزارش نگاهی اجمالی به تنوع مجموعه های هنری در دانشگاه ها دارد و آثاری از هنرمندان بومی آمریکا تا استادان هنر مدرن را شامل می شود.
دانشگاه سن دیگو ـ آزتک
کالیفرنیا، امریکا
دانشگاه سن دیگو به هنرمند آمریکایی دونال هورد ( ۱۹۶۶ـ۱۹۰۲) دستور ساخت مجسمه ای به نام «آزتک» ۱۹۳۶ را داد. این اثر از سنگ دیوریت سیاه و سفید با ارتفاع پنج فوت ساخته شده است. هورد که بیشتر زندگی خودرا بعنوان یک کلکسیونر آثار غیرغربی سپری نمود، در کودکی از تب روماتیسمی رنج می برد و بیشتر عمر خودرا بعنوان یک فرد با ناتوانی جسمی زندگی کرد و نمی توانست به مدرسه برود.
با این وجود، این هنرمند چیره دست با وجود مشکلاتی که داشت، در سن دیگو نزد آنا والنتین، شاگرد سابق رودن، تحصیل کرد و در کنده کاری استاد شد. او با دقت و حوصله بسیار این اثر را از یک بلوک ۲.۵ تنی در مدت ۱۴ ماه حک کرد. همان گونه که در این مجسمه مشاهده می شود، سبک هارمونیک هورد اغلب تأثیراتی از سنت های آزتک، مجسمه سازی آسیایی و کوبیسم را در خود جای داده است.«پن؛ خدای بزرگ» و «متفکر»
دانشگاه کلمبیا، نیویورک
جرج گری بارنارد (۱۹۳۸ ـ ۱۸۶۳)، مجسمه ساز برجسته آمریکایی و مجموعه دار مشهور مجسمه های قرون وسطایی و قطعات معماری بود. مجموعه او اساس موزه کلیسترز (واقع در واشنگتن) و موزه متروپولیتن هنر (نیویورک) را شکل داد. بارنارد در موسسه هنر شیکاگو و مدرسه هنرهای زیبای پاریس تحصیل کرد.
این اثر یکی از مجسمه های برنزی فیگورال اسطوره ای و تمثیلی او است که حاصل ترکیب تأثیرات رودن و نئوکلاسیک فرانسوی است. این مجسمه توسط شرکت برنز هنری ـ بونارد نیویورک قالب گیری و در دانشگاه کلمبیا شده است.
متفکر


منبع:

1401/09/17
23:09:28
5.0 / 5
497
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱