موزیک خوان Music Reader

اجرای ارکستر سمفونیک صداوسیما برای مرد میدان

اجرای ارکستر سمفونیک صداوسیما برای مرد میدان

به گزارش موزیک خوان، در آستانه سومین سالگرد شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی در مراسمی با عنوان «نگین سلیمانی»، نجوای شاعرانه نغمه ها و آواها در رثای سردار دل ها، در مرکز همایش های بین المللی صداوسیما طنین افکن شد.


به گزارش موزیک خوان به نقل از روابط عمومی صداوسیما، این آیین با حضور پیمان جبلی، رئیس صداوسیما و حمیدرضا مقدم فر، مسئول ستاد مردمی، همینطور تعدادی از شاعران و اهالی هنر، به همت دفتر شعر و موسیقی و سرود، معاونت استان ها و اداره کل روابط عمومی سازمان صداوسیما و با همکاری مکتب سلیمانی برگزار شد.
علیرضا قزوه، رئیس دفتر شعر و موسیقی و سرود صداوسیما در ابتدای این برنامه ضمن اشاره به نقش بی بدیل سردار سلیمانی در عرصه های مختلف، وی را الگویی شایسته برای نسل امروز دانست و اظهار داشت: لازم است با زبان شیوای هنر نسبت به معرفی ابعاد شخصیتی و حماسه های این سردار بزرگ بپردازیم.


نقش آفرینی اثرگذار صداوسیما در معرفی سردار دل ها
حمیدرضا مقدم فر، مسئول ستاد مردمی بزرگداشت سومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی هم ضمن اشاره به اهتمام صداوسیما برای نکوداشت سالروز عروج سردار جان فدای انقلاب بیان نمود: مهم ترین خصوصیت این تولیدات، اتصال برنامه ها به مردم و انعکاس علاقه و محبت مردم به سردار دل هاست؛ چنانکه مردم علاقه مندی شان به حاج قاسم را در قاب تلویزیون مشاهده می کنند.
مقدم فر با اشاره به اینکه باید از ابزار هنر در معرفی مکتب حاج قاسم استفاده شود، افزود: کاری را که یک اثر هنری و فیلم در معرفی مکتب حاج قاسم انجام می دهد، بقیه فعالیت ها نمی توانند انجام دهند و آن اندازه اثرگذاری را داشته باشند؛ وظیفه ای که رسانه ملی به دوش گرفته و در ادای آن درست عمل می کند.


گرایش عاطفی انسان ها به حاج قاسم مرز نمی شناسد
وی با عنایت به مشهور شدن لقب «مرد میدان» برای حاج قاسم سلیمانی، اظهار داشت: حاج قاسم نه فقط در عرصه نظامی بلکه به همان میزان که در عرصه نظامی خصوصاً در دوران دفاع مقدس و مبارزه با داعش انگیزه حضور داشت، در عرصه خدمات اجتماعی هم انگیزه مند بود.
مسئول ستاد مردمی بزرگداشت سومین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی برگزاری برنامه های ادبی و هنری را زمینه پیوند عاطفی مردم با سردار دل ها دانست و خاطرنشان کرد: گرایش عاطفی و اعتقادی مردم به سردار سلیمانی فراتر از مرزهای قومیتی و جغرافیایی است و زبان شعر می تواند این محبت را به روشی فراتر از مسائل قومی و ملیتی بیان کند.
مقدم فر با تاکید بر این نکته که ملت ایران همواره نشان داده که قدردان جانفشانی های فرزندانش است، تصریح کرد: اوج این دلدادگی با حضور میلیونی مردم در مراسم خاکسپاری پیکر پاک سردار سلیمانی بود که مردم عظمت و ابهت خود را در پاسداشت مقام پاکبازانی که در راه حفظ امنیت کشور ایثار کردند، نشان دادند.
تا حاج قاسم هست قهرمان افسانه ای نیاز نداریم
وی با تاکید بر نیاز جامعه امروز به حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: امروز بیشتر از گذشته به حاج قاسم نیاز داریم. اگر ملل دیگر برای ساختن قهرمان به افسانه نیاز دارند، ما سرداری داریم که نه فقط قهرمان رزم بلکه قهرمان میدان دیپلماسی بود و به آن می بالیم.
مسئول ستاد مردمی بزرگداشت سومین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی با اشاره به اینکه امروز به هنری نیاز داریم که در مکتب سلیمانی ببالد و راهش را ادامه دهد، اظهار داشت: از نوجوانی تا شهادت حاج قاسم درس است و این که او اگر درگیر مبارزه با تکفیری ها بود، از فعالیت اجتماعی هم غافل نبود و نتیجه این مکتب، شهید حججی بود که رویشش در مکتب حاج قاسم بود و الان دختران و زنان ما و مردان ما باید در این مکتب ببالند و راه حاج قاسم را ادامه دهند چون که حاج قاسم به تاریخ نپیوست و همیشه زنده است. او امتداد داشته و خواهد داشت.
مقدم فر در انتهای سخنان خود اظهار داشت: شهید سلیمانی قهرمان ملی ما و قهرمان امت اسلام است و به الگویی برای تمام جوانان آزاداندیش و حق جو در تمام دنیا تبدیل شد. او نماد هویت ایرانی و اسلامی است. او هم مدافع حرم و حریم خاندان بود و هم این که ایران را حرم می دانست و بر این باور بود که اگر ایران صدمه می دید، بسیاری از حرم ها صدمه می دیدند.


اجرای ارکستر سمفونیک صداوسیما و گروه محلی مراکز استان ها، در کنار شعر خوانی سید احمد شهریار از پاکستان، کبری حسینی بلخی از افغانستان و محسن کاویانی از مهم ترین بخش های این مراسم بود که با حضور اهالی هنر، شاعران و خانواده های معظم شهدا و ایثارگران برگزار شد.
منبع:

1401/10/13
14:52:35
5.0 / 5
456
تگهای خبر: خدمات , فیلم , مد , موسیقی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
موزیک خوان