موزیک خوان Music Reader
طی روزهای آینده صورت خواهد گرفت؛

بررسی بیانیه راهبردی موسیقی در شورای فرهنگ عمومی کشور

بررسی بیانیه راهبردی موسیقی در شورای فرهنگ عمومی کشور

به گزارش موزیک خوان، دستیار ویژه دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور از بررسی بیانیه راهبردی موسیقی در جلسه آتی این مجموعه طی روزهای پیش رو اطلاع داد.به گزارش موزیک خوان به نقل از روابط عمومی شورای فرهنگ عمومی کشور، با بیان صابر اکبری خضری دستیار ویژه دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور؛ مبحث «بیانیه راهبردی موسیقی» در جلسه آتی این شورا، بررسی خواهد شد.
وی اظهار داشت: نبود موضع راهبردی مشخص نسبت به حکم‎رانی فرهنگی در عرصه موسیقی، سبب شده تا ظرفیت های این عرصه در ابعاد متعدد شکوفا نشود. با عنایت به این که شورای فرهنگ عمومی کشور رسالت خویش را تقریب شکاف میان فرهنگ عمومی و فرهنگ رسمی می‎داند، طی چند ماه گذشته، فرآیند کارشناسی مفصّل و دقیقی را با همراهی نهادهای مختلف رسمی و عمومی و کنشگران و پژوهشگران این عرصه به انجام رسانیده است که ماحصل این کار با عنوان «بیانیه راهبردی موسیقی» در جلسه آتی شورا بررسی شده و پس از اصلاحات نهایی، به تصویب خواهد رسید.
اکبری خضری بیان نمود: این بیانیه راهبردی، مبنای برنامه‎ریزی‎های بعدی و طراحی اقدامات مختلف در حوزه موسیقی خواهد شد که پیگیری اجرایی سازی آن هم به صورت مرتب توسط دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی انجام شده و به اطلاع اهالی فرهنگ و هنر و عموم مردم خواهد رسید. امیدواریم با نهایی شدن این بیانیه راهبردی، بعد از گذشت ۴ دهه از انقلاب اسلامی در نهایت موضع راهبردی نظام فرهنگی کشور در عرصه موسیقی و بایسته های آن در نسبت با دستگاه‎های فرهنگی مشخص شود.

1401/10/20
16:01:21
5.0 / 5
421
تگهای خبر: طراحی , فرهنگ , موسیقی , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لینک دوستان موزیك خوان
موزیک خوان