موزیک خوان Music Reader
پیام وزیر فرهنگ و ارشاد؛

جشنواره پانزدهم تجسمی فجر در راه تحقق عدالت فرهنگی گام برمی دارد

جشنواره پانزدهم تجسمی فجر در راه تحقق عدالت فرهنگی گام برمی دارد

به گزارش موزیک خوان، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به جشنواره هنرهای تجسمی فجر نوشت جشنواره فرصتی یگانه برای بروز و ظهور جلوه های ناب هنر اسلامی ایرانی است که همچون گوهری رخشان بر تارک تاریخ نقش بسته است.به گزارش موزیک خوان به نقل از ستاد خبری پانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، در متن پیام محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به این جشنواره آمده است:
«گذشتگان ما هنر را مایه صیقل روح و جان و وسیله تقرب به حق و معبود می دانستند که هنرمند در راه آفرینش اثرش صاحب خصلت نیک مردی، فتوت و فضیلت می شود و از این روست که هنرمند مسلمان با ساخت و خلق هر اثر هنری به مراتبی از ارزش های والای انسانی نائل می شود و در بین هنرها این هنرهای تجسمی بود که برای هزاران سال این امر مهم را برعهده داشت.
هنرهای تجسمی ایران اسلامی از سابقه ای دیرین و درخشان در جهان برخوردار بوده و شایسته اهتمام، تعالی و قدرشناسی مضاعف است. رفع دغدغه های هنرمندان ارجمند این عرصه و تسهیل شرایط فعالیت به منظور رونق اقتصاد هنر و خلق آثار فاخر از جانب ایشان برای عرضه به انبوه مشتاقان وادی فرهنگ و معرفت، گامی اساسی و ضروری به شمار می آید.
بی شک هنرهای تجسمی می تواند در شکل گیری روحیه نشاط، امید و پالایش باورهای عمومی نقشی کلیدی را ایفا کند. کسانی که در ساخت و پرداخت این هنر می کوشند، برغم همه نقصان ها و دشواری ها، هیچگاه رسالت اجتماعی خطیر خود را از یاد نبرده اند. حالا از فرصت بهره برده و عزم راسخ خود و همه همکارانم در مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت سیزدهم را برای همراهی و پشتیبانی از اصحاب شریف هنرهای تجسمی ایران اسلامی ابراز می دارم.
جشنواره هنرهای تجسمی فجر که برآمده از فجر شکوهمند انقلاب اسلامی است، فرصتی یگانه برای بروز و ظهور جلوه های ناب هنر اسلامی ایرانی است که همچون گوهری رخشان بر تارک تاریخ نقش بسته و هر روز بالنده و پربارتر می شود.
مایه خشنودی است که جشنواره پانزدهم کوشیده است تا بیشتر از همیشه در راه تحقق عدالت فرهنگی گام بردارد. برگزاری جشنواره در ۳۲ استان کشور، حضور نسل های مختلف هنرمندان از شهرها، شهرستان ها و اقلیم های مختلف در کنار یکدیگر، برنامه ریزی برای شناسایی و معرفی استعدادهای نوظهور و بهره برداری از سرمایه عظیم هنرهای تجسمی به منظور نمایش دستاوردها و مصادیق رشد و پیشرفت ایران اسلامی، ازجمله ظرفیت های ارزشمند ای است که می تواند از رهگذر برگزاری این جشنواره هنری تحقق یابد.
بار دیگر از فرصت بهره برده و خالصانه ترین سلام ها و درودها را بدرقه راه هنرمندان حاضر در پانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر می نمایم.
همچنین مراتب تشکر و قدردانی خویش را از زحمات و تلاشهای کلیه دست اندرکاران جشنواره پانزدهم اعلام نموده و دست یکایک عزیزان را به گرمی می فشارم.
امیدوارم با همراهی و همدلی آحاد هنرمندان پهنه پرشکوه هنرهای تجسمی کشور، اهالی این هنر گرانقدر به جایگاهی والا و شایسته نام میهن عزیزمان ایران دست یابند.»
نمایش آثار منتخب هنرمندان حاضر در پانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر تا ۲۸ بهمن ماه جاری ادامه می یابد. علاقه مندان جهت بازدید از این نمایشگاه می توانند همه روزه (به جز روزهای ۱۵ و ۲۲ بهمن ماه) از ساعت ۱۰ تا ۱۸ به خیابان ولی عصر (عج)، نرسیده به خیابان طالقانی، فرهنگستان هنر، مؤسسه فرهنگی هنری صبا رجوع کنند.


منبع:

1401/11/12
08:51:04
5.0 / 5
389
تگهای خبر: آثار , اقلیم , جشن , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
موزیک خوان