موزیک خوان Music Reader
در آیین اختتامیه مطرح شد؛

روایت وزیر فرهنگ از شبهای به یادماندنی موسیقی فجر

روایت وزیر فرهنگ از شبهای به یادماندنی موسیقی فجر

به گزارش موزیک خوان، محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آئین اختتامیه جشنواره موسیقی فجر از هنرمندان و برگزارکنندگان این رویداد سپاسگزاری کرد.به گزارش موزیک خوان به نقل از مهر، محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در آئین اختتامیه سی وهشتمین جشنواره موسیقی فجر در سخنانی به طرح نکاتی در رابطه با این رویداد پرداخت.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ابتدای صحبت های خود ضمن تبریک اعیاد شعبانیه اظهار داشت: به جامعه هنری و اهالی شریف و نجیب موسیقی افتخار برگزاری این دوره از جشنواره موسیقی فجر را تبریک می گویم. این رویداد، اتفاق مهمی بود که با حضور قوی و پرشکوه هنرمندان موسیقی به دوره ای خاطره انگیز و به یادماندنی در تاریخ جشنواره های فجر تبدیل شد. من بعنوان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و خادم کوچک اصحاب هنر از یکایک شما عزیزان تشکر می کنم و امیدوارم این همت بزرگی که شما عزیزان در این دوره مصروف کردید و با حضور پررنگ خود نقشی مانا در تاریخ فرهنگ و هنر این تن کشور به ثبت رساندید، موجی باشد برای توسعه این هنر آسمانی در ایران عزیز ما.
اسماعیلی بیان نمود: وقتی در رابطه با موسیقی حرف می زنیم تقریبا جایی از جغرافیای ایران عزیزمان نیست که نام ببریم و داری رتبه اختصاصی در حوزه موسیقی نباشد. این قطعه معروف که هنر نزد ایرانی ها است و بس با موسیقی و افتخارآفرینی اهل این هنر، به حقیقت پیوسته است. من هر نقطه از ایران عزیز را که سفر می کنم شاهد درخشش هنرمندان موسیقی با نجابت کامل و حداقل توقعات هستم. این اهالی شریف را در هرکجا می بینیم مورد محبت مردم هستند. چون جزیی از خاطرات زیبای ایرانی ها هستند.
وی افزود: در دوره اخیر اهالی موسیقی در همه بخش ها همه در کنار هم شبهای به یاد ماندنی در مجموعه های فرهنگی ما در تهران و ۱۴ استان دیگر به ثبت رساندند و تلاش ما اینست که بتوانیم زمینه های ارتقا این هنر اصیل را بیشتر از گذشته فراهم نماییم، به صورتی که در یک سال گذشته مجموعه های بی نظیر و کم همتا در مناطق مختلف در اختیار هنرمندان قرار گرفته و خوشبختانه در شهرهای دیگر هم شاهد چنین روندی هستیم. شرایطی که به گسترش موسیقی اصیل ایرانی کمک خواهد نمود. من به دوستان خودم تاکید کردم که موسیقی نواحی را با مانند جشنواره تئاتر در همه مناطق کشورمان برگزار گردد.
رئیس شورایعالی هنر خاطرنشان کرد: در این دوره از جشنواره جوانانی روی صحنه های اجرا درخشیدند که ما را آینده هنر موسیقی در کنار پیشکسوتان موسیقی امیدوار کردند و من از همه هنرمندان این عرصه تشکر می کنم که هنر خویش را سینه به سینه در اختیار جوانان قرار دادند.
اسماعیلی در انتها اظهار داشت: جا دارد از دبیر جشنواره، معاون هنری و مدیر دفتر موسیقی تشکر کنم که واقعاً برای برگزاری با شکوه این دوره تلاش شبانه روزی داشتند. من از همه هنردوستان و مردم عزیز هم تشکر می کنم که گرما بخش این جشنواره بودند. امیدوارم روزهای بهتری برای موسیقی و شما هنردوستان موسیقی باشد.
یک سال به یاد ماندنی برای «فجر»
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همینطور در حاشیه اختتامیه سی و هشتمین جشنواره موسیقی فجر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: جشنواره بزرگ موسیقی فجر را به همه اهالی هنر و موسیقی کشورمان تبریک عرض می کنم. سال جاری، سالی به یاد ماندنی در حوزه موسیقی کشورمان بود و یک شب به یادماندنی هم در مراسم اختتامیه این جشنواره برگزار شد و در اینباره از همه هنرمندان تشکر دارم. حوزه فرهنگ و هنر ایران حوزه اصیلی است و هیچ وقت از مردم جدا نمی شود و با مردم تعریف می شود.
اسماعیلی، در رابطه با دیدن شدن جشنواره موسیقی فجر در سطح بین المللی و حمایت وزارت فرهنگ در اینباره اظهار داشت: در این عرصه دوستانمان برنامه ریزی های بسیاری خوبی کرده اند و انشاالله در سال آینده بستر اجرای آن فراهم خواهد شد تا بتوانیم همه مطالبات این عزیزان را اجابت نماییم.

1401/12/08
16:42:59
5.0 / 5
385
تگهای خبر: جشن , جشنواره , سفر , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴