موزیک خوان Music Reader

درختی که الهام بخش کتاب های دوست داشتنی شد

درختی که الهام بخش کتاب های دوست داشتنی شد

موزیک خوان: خانواده «جیل بارکلم»، نویسنده و تصویرگر مجموعه کتاب های محبوبی درباره ی خانواده موش ها، درختی را پیدا کرده اند که الهام بخش خلق این مجموعه کتاب های مصور شده است.


به گزارش موزیک خوان به نقل از ایسنا و به نقل از گاردین، خانواده «جیل بارکلم» درخت واقعی ای را پیدا کرده اند که زمانی الهام بخش خلق مجموعه کتاب های «پرچین برامبلی» توسط این نویسنده و تصویرگر بریتانیایی شده بود.
این مجموعه کتاب که برای تصویرگری های پر از جزییات شهرت دارند در ابتدا در قالب چهار کتاب به اسامی «داستان بهار»، «داستان تابستان»، «داستان پاییز» و «داستان زمستان» به چاپ رسید و داستان ماجراهای گروهی از موش ها را روایت می کند که در مکانی آرام زندگی می کنند.
«بارکلم» در انگلستان متولد شد و روند خلق این مجموعه کتاب ها را در زمان ورودش به کالج هنر در اوایل دهه ۷۰ میلادی شروع کرد.
این نویسنده که در سال ۲۰۱۷ و در سن ۶۶سالگی درگذشت، برای خلق این کتاب ها تحقیقات مفصلی انجام داد و تمام غذاهایی را که در این مجموعه داستان ها به تصویر کشیده شده اند از قبل امتحان می کرد تا مطمئن باشد ترکیب این مواد اولیه امکان پذیر است. همین طور خیلی از موقعیت های مکانی که در این کتاب ها نام برده شده است، برگرفته از مکان هایی در «جنگل اپینگ» است که در نزدیکی محل زندگی او و خانواده اش واقع شده است.


«پیتر بارکلم»، پسر این نویسنده می گوید: «یکی از اصلی ترین درختانی که بازدید از آن در دوران کودکی را به یاد دارم، درختی به نام «هورنبیم» بود که خانه خانواده «تادفلکس» در مجموعه کتاب ها بود. شایعاتی شنیده بودم که این درخت چند سال پیش در جریان توفانی از بین رفته، اما اخبار مغایری هم وجود داشت. بدین سبب خودم به سراغ درخت رفتم.»
بدین سبب «پیتر» به همراه تعدادی از تصاویر این درخت که مادرش در دهه ۹۰ میلادی به ثبت رسانده بود و یک نسخه از کتاب «داستان زمستان» که درخت مذکور بارها در آن به تصویر کشیده شده است، به بازدید تعدادی از موقعیت های مکانی ذکرشده در کتاب رفت. وی در نهایت درخت «هورنبیم » را پیدا کرد که هنوز همانطور سالم باقی مانده است.
در ادامه تعدادی از تصاویر مجموعه کتاب های مصور این نویسنده را مشاهده می کنید:1402/01/18
12:37:56
5.0 / 5
401
تگهای خبر: كتاب , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲